Gęsiówka to jedna z najpopularniejszych bylin skalnych. Najbardziej znany gatunek rodzaju − gęsiówka kaukaska Arabis caucasica − zaliczany jest do tzw. piątki skalnej, czyli gatunków, które obowiązkowo powinny się znaleźć w każdym ogrodzie skalnym.

O popularności gęsiówki kaukaskiej decyduje przede wszystkim wczesne i obfite kwitnienie − w marcu i kwietniu całe rośliny okrywają się czteropłatkowymi kwiatami, tworząc dekoracyjne poduchy. U gatunku kwiaty są białe, ale coraz więcej pojawia się odmian o kwiatach różowych lub fioletowych.

Oprócz gęsiówki kaukaskiej w ogrodach spotyka się także inne gatunki rodzaju, np. macedońską Arabis ferdinandicoburgi i alpejską Arabis alpina. Ostatnio popularność zdobywa gęsiówka szczecinkowata Arabis blepharophylla. Rośliny tego gatunku tworzą w kwietniu karminoworóżowe kwiaty o wąskich płatkach. Zebrane są w baldachogrona wyrastające ponad rozetki liściowe. Rośliny osiągają wtedy około 25 cm wysokości.

Mimo pochodzenia (naturalnie rosną w Kalifornii) dobrze zimują w Polsce, chociaż w chłodniejszych rejonach warto okrywać je na zimę. Wymagają słonecznego miejsca i wilgotnego, ale bardzo dobrze zdrenowanego podłoża. Szczególnie niekorzystna jest woda zalegająca zimą. Rośliny sadzi się w małych grupach w ogrodach skalnych lub na rabatach. Nadają się także do wiosennych kompozycji pojemnikowych.