Jednym z ciekawszych krwawników, nadających się do uprawy na skalniaku, jest krwawnik baldaszkowaty Achillea umbellata, gęsto pokryty srebrzystym kutnerem, tworzący pędy kwiatostanowe wysokości 10-15 cm, zakończone białym płaskim baldachem. Kwitnie od maja do lipca. Szczególnie efektownie wygląda w sąsiedztwie roślin o ciemnozielonym lub bordowym ulistnieniu.

Jako roślina okrywowa może być stosowana też na brzegach rabat. Cennym gatunkiem skalniakowym jest krwawnik kutnerowaty Achillea tomentosa, który tworzy srebrzystozielone, płaskie i bardzo miękkie kobierce. Jego dość wysokie, bo 30 cm pędy zakończone są płaskimi żółtymi kwiatostanami średnicy 10 cm. Kwitnie obficie w maju-czerwcu.

Z kolei krwawnik Kellerera Achillea x kellereri ceniony jest za srebrzystozielone liście i duże, białe, podobne do stokrotek kwiaty zebrane w luźne baldachogrona. Jest niski, kwitnie pod koniec maja i na początku czerwca. Ciekawy i bardzo łatwy w uprawie jest okrywowy krwawnik złoty Achillea chrysocoma, niski (5-8 cm), o bardzo drobnych zielonych liściach i złotożółtych koszyczkach kwiatowych ukazujących się w czerwcu.

Natomiast krwawnik klaweński Achillea clavennae ma jasnozielone i miękko srebrzystoomszone liście oraz białe kwiatostany osadzone na krótkich (15-20-cm) pędach.