Najmodniejszym trendem w aranżowaniu ogrodów są meble wykonane z europalet. Aż trudno uwierzyć, że te niezbyt piękne kawałki drewnianej sklejki dają aż tak ogromne możliwości, a na dodatek wspaniale wyglądają. Są one ekologiczne, funkcjonalne, efektowne, a przede wszystkim: niedrogie.

W przeciwieństwie do tradycyjnego wyposażenia ogrodów, dodatki z palet zupełnie Cię nie ograniczają – bez względu na to, czy marzysz o leżance, kanapie, stoliku, schodach, krzesłach czy też półce. Wystarczy kilka gwoździ i nieco dobrych chęci, by w kilka chwil i niskim kosztem uzyskać niepowtarzalne, wygodne meble ogrodowe.

 

Piękne i praktyczne donice kwiatowe Źródło: www.makeithome.pl

Wielofunkcyjne europalety 

Ze względu na to, że europalety składają się z kilku równomiernie rozmieszczonych desek, są one też doskonałym ogrodowym parawanem. Ustawione pionowo nie tworzą ponurej ściany, ale są ażurową przegroda, która dostarcza odpowiednią ilość światła, ale jednocześnie chroni przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

W towarzystwie mebli z europalet doskonale sprawdzają się rozwiązania z nowoczesną nutą – świecące donice są jednym z nich. Możesz umieścić w nich kwiaty, a jednocześnie cieszyć się ciepłym światłem w letnie wieczory. Jeśli szukasz niebanalnego pojemnika na drobiazgi, napoje lub przekąski, również wykorzystaj podświetlane donice. To także ciekawa alternatywa biurka lub stołu z wbudowanym oświetleniem: wystarczy, że na pojemniku położysz płytę z plexi. Kontrast, jaki tworzą modernistyczne świecące pojemniki i rustykalne meble z drewna to hit sezonu!

 

Odpowiednio urządzony taras może być niebywale romantycznym miejscem Źródło: www.terraform.pl

Ogród a europalety

Jeśli nie dysponujesz dużym ogrodem, ale za to jesteś posiadaczem balkonu lub tarasu, wykorzystaj barierki, które w funkcjonalny sposób pomogą zagospodarować tę często pomijaną przestrzeń, a jednocześnie zapewnić sobie wygodne miejsce do pracy, relaksu czy też nauki.

Ten funkcjonalny ogrodowy organizer sprawdza się tam, gdzie nie ma miejsca dla tradycyjnych mebli – możesz na nim wygodnie położyć książkę lub komputer osobisty lub przybory do pisania. Podobnie jak parawan z europalet, Corsica Flower Bridge też daje osłonę przed światem. Tylna część organizera to donica kwiatowa, którą można wypełnić bujnymi roślinami. To nie tylko ozdoba, ale i skuteczna ochrona przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów.

Tekst pierwotnie ukazał się na blogu Inspirowani Naturą.