Na szczęście i w tym roku przedstawiamy kampanię Tidy Up! Narzędzia Fiskars będą mogły zagościć w domach i ogrodach by w łatwy i szybki sposób usprawnić wszystkie jesienne prace.

Zanim zabierzemy się do pracy warto przygotować sobie odpowiednie narzędzia. Grabie czy szczotka na pewno są podstawą ale aby ułatwić sobie ciężką pracę warto zaopatrzyć się również w szczotkę do rynien na teleskopowym trzonku oraz kosz do którego wrzucimy wszystkie zgrabione liście.

(zdj.: Fiskars.com)

Najważniejszym punktem na jesiennej liście porządków jest uprzątnięcie trawników. Przed zimą należy je zgrabić i usunąć z nich liście oraz resztki owoców. Pozostawione zaczną gnić i psuć murawę.

Do dyspozycji mamy trzy różne wielkości grabi idealnie dostosowane do różnych powierzchni trawników. Na dużym terenie doskonale sprawdzą się grabie w rozmiarze XL z szeroką, 65-centymetrową głowicą. Na mniejszych trawnikach lepiej zaopatrzyć się w wersję L lub M – wykonane z lekkiego, a zarazem sztywnego tworzywa i zaopatrzone w długi trzonek wykonany z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium. Te narzędzia będą idealne zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

 

(zdj.: Fiskars.com)

Gdy uporamy się z grabieniem i czyszczeniem warto pamiętać też o zmieceniu schodów, patio czy tarasu. Ta prosta czynność jest bardzo ważna w jesiennych porządkach bo zamarznięte mini gałązki czy piach niszczą powierzchnie drewnianych tarasów. Profilowana szczotka Fiskars umożliwia usuwanie różnych nawet drobnych zanieczyszczeń, a jej szeroka – 380 mm – głowica sprawia, że jesienne porządki wykonamy w mgnieniu oka. 

Trzeba oczyścić też rynny. Warto skorzystać z bardzo poręcznej szczotki do rynien Fiskars. Jej końcówki można ustawiać pod różnym kątem, dzięki czemu w szybki sposób oczyścimy wszystkie zakamarki. Dwa rodzaje zakończenia – szczotka i skrobak – oraz długi, teleskopowy trzonek narzędzia sprawi, że czyszczenie rynien stanie się dziecinnie proste.

Orientacyjna cena detaliczna:

Kosz PopUp (56l.) – ok. 50 zł

Kosz popUp (172l.) – ok. 85 zł

Grablie Solid XL – ok. 78 zł

Grablie Solid L – ok. 60 zł

Grablie Solid M – ok. 55 zł

Szczotka szeroka – ok. 75 zł

Szotka do rynny – ok. 149 z