W naturalnym procesie starzenia na naszym ciele pojawiają się pierwsze zmarszczki, rozstępy, cellulit, a nasza skóra coraz częściej jest wysuszona i traci swoją jędrność i powstają zmarszczki. Dzieje się tak, ponieważ produkcja kolagenu, odpowiedzialnego za podtrzymywanie prawidłowej struktury skóry właściwej, ubywa. Struktury te są mniej elastyczne i nie pełnią swej funkcji tak sprawnie, jak np. w skórze dziecka. Jest to naturalny proces, ale można go spowolnić!
Warto pamiętać, że poza spadkiem ilości kolagenu, na starzenie skóry ma wpływ kilka elementów, między innymi promieniowanie słoneczne, wzrost toksyn w naszym otoczeniu, wolne rodniki, ale także nasza dieta i temperatura otoczenia. Zimniejsze temperatury, szczególnie zimą i w okresach przejściowych sprawiają, że nasza skóra jest przesuszona i nabiera niejednolitego kolorytu. 

Koniec z cellulitem!

Cellulit występuje wtedy, gdy warstwa tłuszczu pod skórą przesuwa się w kierunku tkanki łącznej, tworząc na skórze nierówności i tzw. skórkę pomarańczową. Uzupełnianie ilości kolagenu w organizmie sprawia, że komórki sprawniej zatrzymują wodę, co pozwala zachować jej jędrność i gładkość, a także pozbyć się cellulitu! Musi to być produkt zawierający kolagen wysokiej jakości, jak np.: KolagenCito niemieckiej firmy Reutter.

W naturalnym procesie starzenia na naszym ciele pojawiają się pierwsze zmarszczki, rozstępy, cellulit, a nasza skóra coraz częściej jest wysuszona. Z czasem opadają policzki, piersi tracą jędrność, także na dekolcie pojawiają się zmarszczki. Dzieje się tak, ponieważ produkcja kolagenu, odpowiedzialnego za podtrzymywanie prawidłowej struktury skóry właściwej, ubywa. Struktury te są mniej elastyczne i nie pełnią swej funkcji tak sprawnie, jak np. w skórze dziecka. Jest to naturalny proces, ale można go starać się spowolnić!
Warto pamiętać, że poza spadkiem ilości kolagenu, na starzenie skóry ma wpływ kilka elementów, między innymi opalanie(promieniowanie słoneczne), wzrost toksyn w naszym otoczeniu, wolne rodniki, ale także nasza dieta i temperatura otoczenia. Zimniejsze temperatury, szczególnie zimą i w okresach przejściowych sprawiają, że nasza skóra jest przesuszona i nabiera niejednolitego kolorytu. 

Kłopotliwy cellulit!

Cellulit występuje wtedy, gdy warstwa tłuszczu pod skórą przesuwa się w kierunku tkanki łącznej, tworząc na skórze nierówności i tzw. skórkę pomarańczową. Uzupełnianie ilości kolagenu w organizmie sprawia, że komórki sprawniej zatrzymują wodę, co pozwala zachować jej jędrność i gładkość, zmniejszając cellulit! 
Warto stosować kolagen. Musi to być jednak produkt oryginalny i zawierający kolagen wysokiej jakości, jak np.: KolagenCito niemieckiej firmy Reutter.

Badanie przeprowadzone w 2017 r. przez japońskich naukowców wykazało, że codzienne przyjmowanie doustne kolagenu  poprawiało elastyczność skóry o 12%, a uczestnicy badania pod koniec 50-dniowego okresu leczenia zauważali, że ich skóra jest bardziej nawilżona i miękka. 

Zmarszczki? Jeszcze nie teraz?

Niedobór kolagenu powoduje także osłabienie skóry twarzy, co u wielu osób, a w szczególności kobiet, objawia się powstawaniem zmarszczek, zszarzałą twarzą. W 2014 roku przeprowadzone badania udowodniły, że doustne przyjmowanie kolagenu, już po czterech tygodniach daje widoczne rezultaty, ponieważ jest on ważnym składnikiem budulcowym tkanki łącznej, odpowiedzialnej za stan naszej skóry. W efekcie, skóra twarzy jest bardziej wygładzona, a cera tryska energią. 

Suche i wypadające włosy

Kolagen jest również odpowiedzialny za utrzymywanie naszych włosów i skóry głowy w dobrej kondycji, a wiadomo, że blask na włosach dodaje osobistego uroku. 
Dostarczając do organizmu kolagen, wspomagamy mieszki włosowe i wpływamy pozytywnie na ich porost, a także ich objętość, ponieważ wzmacnia i zwiększa się średnica każdego pojedynczego włosa.

Remedium w pastylce

Warto też wspomnieć, że kolagen polecany jest przy kłopotach kręgosłupa, bioder, kolan, łokci, łydek, dziąseł, zwiotczeniu mięśni i osłabieniu kości.

By w pełni skorzystać z dobrodziejstw kolagenu warto przyjmować go wraz z witaminą C, która pomoże w jego prawidłowej produkcji i przyswajaniu. Ale jak mieć do niego łatwy dostęp? Na rynku znajdziemy oryginalny kolagen w produkcie KolagenCito z witaminą C w postaci miękkich pastylek, które możemy mieć zawsze przy sobie. Dzięki wygodnemu opakowaniu i formie pastylek do ssania, możemy go z łatwością przyjmować wszędzie - niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy, czy na zajęciach. 

Jedna pastylka KolagenCito zawiera aż 400 mg wysokogatunkowego kolagenu! Znajdziemy w niej również koncentrat z soku czarnego bzu i witaminę C. Czarny bez jest tradycyjnie stosowany  w warunkach domowych jako środek wspomagający wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu i jego przyswajaniu. Zalecana porcja KolagenCito do spożycia: 3 pastylki dziennie. 
Dbajmy o siebie i starajmy się odbudować organizm oraz mieć aksamitnie wyglądającą skórą, lśniące włosy i sprawne stawy. 
Warto wybierać produkty sprawdzone, które tworzone są przez dobrych ekspertów. Niemiecka marka Reutter już od 1913 r. jest gwarantem produktów charakteryzujących się wysoką jakością, której zaufali klienci na świecie. KolagenCito to produkt oryginalny(nie imitacja) i mistrz wśród kolagenów!

Wiele czynników ma wpływ na stan naszej skóry, włosów, stawów, ale silny fundament w postaci dobrego odżywiania i wspomagania się produktami wysokiej jakości, z pewnością sprawi, że pielęgnacja będzie prostsza – niezależnie od wieku!

Dobroczynny KolagenCito jest stworzony dla każdej kobiety i mężczyzny.

W aptekach i zielarniach kupisz wysokogatunkowy KolagenCito w świetnej cenie ok. 35 zł.


 

Materiał powstał z udziałem marki Reutter.