Czerwiec w ogrodnictwie to czas radosny – można już cieszyć się bujnością i urodą roślin i skosztować pierwszych, wyhodowanych samodzielnie owoców. Tematem numeru w czerwcowym Moim Pięknym Ogrodzie są więc kwiaty wonne – róże oraz jaśminowce – których niezrównany aromat jest dopełnieniem piękna roślin i sprawia, że obcowanie z ogrodem jest niekończącą się przyjemnością. Jakie kwiaty pachną najpiękniej? Jak stworzyć oazy zapachowe? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym Moim Pięknym Ogrodzie.

Temat numeru: odurzające zapachy gorącego lata

 

Ogrody to nie tylko praca, ale i wypoczynek. A jeśli tak, to przyda się starannie zaprojektowany i wykonany kącik wypoczynkowy, wyposażony np. w orygianale huśtawki i hamaki. Uciecha nie tylko dla dzieci! Zachęcamy do przeczytania artykułu na ten właśnie temat i przeniesienie naszych rad i inspiracji do własnych ogrodów. Wokół takiego miejsca odpoczynku warto postawić doniczki z roślinami ozdobnymi przez cały sezon. Idealne będą cynie, a zwłaszcza ich nowe odmiany, o których także piszemy na łamach czerwcowego numeru.

Nie zabrakło też modnych obecnie tematów ekologicznych – zalety zielonych aranżacji dachów oraz przykładów, jak żywa architektura przeradza się w sztukę. Czerwcowy Magazyn Praktyczny to przede wszystkim porady, jak niewielkim nakładem sił wyhodować dorodne pomidory, czym różnią się od siebie nawozy organiczne i wiele, wiele więcej. 

Oprócz tego w numerze 6/2015 Mojego Pięknego Ogrodu:

  • Aromatyczna bazylia, czyli wonny i smaczny gość rodem z Południa
  • Żywotna świdośliwa i jej długowieczne owocowanie
  • Fistaszki na wyciągnięce ręki – orzechy ziemne w Twoim Ogrodzie
  • Łączenie przyjemnego z pożytecznym – zbawienny wpływ wody na kondycję ogrodu, jego wygląd i nasze samopoczucie

      … i znacznie więcej!

W Moim Pięknym ogrodzie znajdują się również artykuły pomocne działkowcom

 

Czerwcowe wydanie Mojego Pięknego Ogrodu w sprzedaży od 29.05. Miesięcznik dostępny w kioskach i punktach sprzedaży prasy.

Redakcja Mojego Pięknego Ogrodu poleca aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. Aplikację można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Przypominamy również, że redakcja Mojego Pięknego Ogrodu wykorzystuje technologię Tap2c, pozwalającą na oglądanie dodatkowych materiałów na ekranie urządzeń mobilnych. Więcej instrukcji na stronie 5 magazynu.