Odchwaszczanie przynosi rezultaty, kiedy czynność powtarzana jest regularnie. Dlatego warto uzbroić się w odpowiednie narzędzia.

 

Metoda na chwasty

Chwasty najlepiej usuwać zaraz po ich wyrośnięciu, gdy nie zdążą jeszcze zakwitnąć i wydać nasion. Rośliny mają wówczas słabo rozwinięty system korzeniowy i bez problemu można je wyrwać. Trudniejsze do zwalczania są chwasty wieloletnie, jak powój, mlecz czy mniszek. Należy je usuwać bardzo starannie, ponieważ łatwo rozrastają się z pozostawionych w glebie resztek korzeni.

W ręcznym pozbywaniu się chwastów doskonale sprawdzą się lekkie i wytrzymałe narzędzia Fiskars, będące połączeniem innowacyjnego wzornictwa, funkcjonalności oraz wysokiej jakości materiałów.

 

Wyrywanie bez wysiłku

Wyrywacze do chwastów Fiskars zostały zaprojektowane z myślą o szybkim i skutecznym usuwaniu niepożądanych roślin. Niekwestionowaną zaletą tych narzędzi jest zastosowanie innowacyjnego rozwiązania konstrukcyjnego, które umożliwia czystą, efektywną pracę bez konieczności schylania się i nadwerężania mięśni pleców. Prawidłowa postawa ciała podczas pielęgnowania ogródka zapewnia skuteczną i komfortową pracę.

Wykonane z lekkich i wytrzymałych materiałów wyrywacze do chwastów Fiskars usuwają rośliny nawet o długich korzeniach. Wykonane ze stali nierdzewnej pazuryzakleszczają się wokół korzenia chwastu, usuwając go szybko i sprawnie. Nie trzeba zastosować dodatkowych środków chemicznych.

Fiskars w szczególności poleca teleskopowy wyrywacz do chwastów, którym mogą pracować osoby różnego wzrostu.

 

Kultywatory i motyczki

W szerokim asortymencie Fiskars znajdują się również kultywatory i motyczki wykonane z lekkiego, a zarazem wytrzymałego tworzywa FiberComp™. Narzędzia umożliwiają skuteczne usuwanie chwastów, a jednocześnie służą do spulchniania i rozdrabniania gleby.

Linia Fiskars QuikFit™ to pełna gama narzędzi mocowanych na aluminiowym trzonku. Wśród dostępnych głowic znajdziemy również narzędzia przeznaczone do usuwania chwastów. Funkcjonalny odchwaszczacz w skuteczny sposób pielęgnuje ziemię, natomiast oryginalna motyka duńska pozwala usuwać nawet najbardziej uciążliwe chwasty wyrastające z bardzo wąskich szczelin. Przydatne w walce z niepożądanymi roślinami będą również motyka 3-funkcyjna czy kultywator.