Na rynku dostępna jest cała gama roślin balkonowych, które kupujemy przeważnie w kwietniu, maju. Często dokonujemy wyboru na podstawie ich wyglądu w miejscu sprzedaży, nie wnikając w szczegóły. Zarazem oczekujemy efektownego i długotrwałego kwitnienia oraz łatwej „obsługi” roślin – ich odporności na nieregularne podlewanie oraz palące słońce i upały, które w ostatnich latach dają się we znaki. Co więc wybrać z rogu obfitości oferowanego w centrach ogrodniczych i marketach, by na pewno się nie rozczarować? Czego konkretnie poszukać?

Calliope to nie tylko nazwa mitologicznej, „pięknolicej” muzy, ale i przełomowego produktu ogrodniczego – pelargonii innej niż wszystkie. Jego niezwykłość wynika stąd, że łączy cechy dwóch popularnych gatunków pelargonii – tych „stojących”, które dominują na balkonach, oraz kaskadowych (bluszczolistnych). Calliope®, jako wyjątkowo cenny mieszaniec, dała pelargoniom nowe życie. Wyróżnia się atrakcyjnym, obfitym i nieprzerwanym kwitnieniem od wiosny aż do jesiennych przymrozków oraz wigorem roślin, które naprawdę „dają czadu”. Kto raz sięgnie po tę przebojową pelargonię o okazałych kwiatach, zrozumie na czym polega jej wartość oraz odmienność i do niej wróci w kolejnym sezonie. 

 
Najpopularniejsza, czerwona odmiana z serii Calliope®
 
 
 

Calliope® świetnie sprawdza się w dużych pojemnikach balkonowych – także wiszących – szybko je wypełniając i tworząc niezawodne dekoracje. Nadaje się również do ogrodu, gdzie – posadzona bezpośrednio na rabatę – może stanowić efektowny akcent kompozycyjny.

 
Gwarantowany relaks z pelargoniami Calliope®
 

Pod marką Calliope® osiągalny jest już cały zestaw pelargonii o rozmaitych, wyrazistych kolorach kwiatów. Najbardziej rozpoznawalna jest intensywnie czerwona, okazała odmiana, lecz nietrudno znaleźć także inne hity z etykietą Calliope® – na przykład o mocno różowych czy dwubarwnych, skontrastowanych kwiatach (zdjęcia – na https://calliope.flowers). Charakterystyczne logo Calliope® pojawia się również na doniczkach z roślinami, co dodatkowo pomaga w ich odróżnianiu od „zwykłych” pelargonii. 

www.calliope.flowers
#CalliopeMyLife