Gdy remontowałem dom, zostało mi sporo materiałów, takich jak boazeria, wkłady z plastikowych okien, styropian, siatka, klej, tynk akrylowy, kantówki 10x10 cm. Mając tyle materiału, postanowiłem zbudować funkcjonalną altankę, w której można by przechowywać różne rzeczy potrzebne w ogrodzie.

Przystąpiłem do pracy. Zrobiłem dwie ramy o wymiarach 2,20x2,20 m, które spiąłem dołem i górą za pomocą kantówek. W ten sposób powstała konstrukcja pod altankę. Postawiłem ją na podporach wbetonowanych w podłoże. Dzięki temu podstawa domku jest przewiewna i nie nasiąka wodą. Całą konstrukcję w środku wyłożyłem boazerią i zabudowałem wkładami okiennymi. Z kilku pozostałych ram zrobiłem drzwi przesuwne. Dach również obiłem boazerią i pokryłem blacho dachówką. Boki altanki wypełniłem płytami styropianu, okleiłem siatką, a na siatkę nałożyłem tynk akrylowy. Na końcu przybiłem do ścian dodatkowe listwy dekoracyjne i podłączyłem prąd.

W ten sposób stałem się posiadaczem całkiem efektownego domku. Trzymam tu kwiaty, które w maju wystawiam na zewnątrz. W altance jest ciepło i roztacza się z niej piękny widok na ogród. Mogę nawet wypić tu poranną kawę albo poczytać.

 

Franciszek Grzegoszczyk