Nowoczesny opryskiwacz do roślin

Osoby, które nie zajmują się hodowlą roślin, nie zdają sobie sprawy, jak ważny jest w ogrodzie dobrej jakości opryskiwacz. Pomaga on chronić uprawy przed szkodnikami i chorobami, jak również nawadniać i rozprowadzać środki pielęgnujące zieleń.

W przypadku upraw balkonowych lub działkowych sprawdzi się opryskiwacz lekki i o niewielkich rozmiarach. Ciekawą propozycją na prezent jest opryskiwacz EasyPump. Jest to produkt zasilany bateriami. Wystarczy lekko przycisnąć wyzwalacz, by rozpocząć opryski. Idealny więc dla każdego ogrodnika, w tym dla osób z problemami w zakresie ruchu dłoni.

EasyPump posiada dodatkowy otwór na wodę, co zwiększa funkcjonalność produktu. Przez otwór ten można opryskiwacz napełnić wodą, odmierzyć i dodać środek ochronny, jak również ekspresowo opróżnić pojemnik, bez konieczności odkręcania głowicy pompującej. To wszystko usprawnia i przyspiesza ogrodowe prace.

Dodatkowym atutem jest mosiężna dysza, która umożliwia regulację strumienia z punktowego na mgiełkę, w zależności od aktualnych potrzeb.

Zestaw narzędzi ogrodniczych

Prezent skierowany raczej do początkującego ogrodnika, który dopiero kompletuje swój asortyment. Z myślą o takich właśnie osobach firma GARDENA przygotowała zestaw narzędzi ogrodniczych z konewką. Znajduje się tam wszystko, czego potrzebuje nie tylko działkowiec, ale również entuzjasta upraw balkonowych i tych, które można hodować w domu na parapecie.

Zestaw zawiera łopatkę niezbędną do sadzenia i przesadzania roślin. Solidny, a zarazem niewielki i wygodny w użytkowaniu sekator pomoże dbać o wzrastające uprawy. Ciekawym elementem zestawu jest także wielofunkcyjna konewka – można jej bowiem użyć jako szufelki. Całość zamykają rękawice wykonane z wysokiej jakości materiału. Dzięki nim można wykonywać wszelkie prace ogrodowe, bez obaw o uszkodzenie delikatnej skóry dłoni.

Sekator do cięcia pędów i gałęzi

Sekator jest narzędziem bardzo często wykorzystywanym podczas prac ogrodniczych – zarówno w przypadku początkujących, jak i doświadczonych działkowców. Skutecznie pomaga w pielęgnacji drzew, krzewów, ale również i rabatek. Musi być wygodny, względnie lekki, komfortowy w użytkowaniu. Używanie kiepskiej jakości sekatora jest mało efektywne i może powodować odciski i bóle.

Jaki sekator warto kupić w prezencie? Zwróć uwagę na jakość produktu. Ostrze powinno być wykonane ze stali nierdzewnej – dzięki temu prezent ten będzie służył dłużej. Rękojeść powinna być wygodna. Spójrz, czy ma ona ergonomiczny kształt oraz miękkie elementy, dopasowujące się do dłoni.

Dobrym wyborem będzie sekator ogrodowy Alu B/L 8906 GARDENA. Oprócz wyżej wymienionych elementów, posiada on wymienne ostrze, dzięki czemu będzie służył przez lata.

Wąska głowica tnąca idealnie nadaje się do sprawnego cięcia nie tylko kwiatów i młodych pędów, ale również grubszych gałęzi, o większej średnicy (maks. 25 mm). Przy tym zapewnia bardzo dużą precyzję. Zasada cięcia jest bowiem dwuostrzowa. Co to znaczy? Dwa oszlifowane ostrza nasuwają się na siebie,  dzięki czemu cięcie jest proste i precyzyjne.

Rękojeść sekatora została wykonana z aluminium, co zapewnia niską wagę. Miękkie elementy doskonale leżą w dłoni, zapewniając komfort pracy. Producent zaopatrzył narzędzie w zamek, który ułatwia zablokowanie sekatora jednym ruchem. Produkt można zatem bezpiecznie przechowywać w pudełku, wraz z innymi narzędziami.

Wąż ogrodowy

Dobrej jakości wąż ogrodowy to kolejny, godny polecenia prezent. Ciekawą opcją jest wąż ogrodowy Liano 10 m, sprzedawany w zestawie z adapterem do kranów zewnętrznych. To produkt skierowany w dużej mierze do posiadaczy przydomowych ogródków oraz upraw na tarasie.

Jest lekki, a jego rozmiary - niewielkie. Tkanina z którego jest wykonany powoduje, że wąż jest elastyczny i niepodatny na skręcenia.

Adapter do kranów wewnętrznych umożliwia szybkie i sprawne podłączenie węża do kranu w kuchni lub łazience, co zwiększa jego funkcjonalność i wygodę.

Co ważne, to zakup na wiele lat. Liano 10 jest bowiem odporny na upały i mrozy.

Automatyczna konewka solarna

Niebanalny podarunek dla zabieganych fanów ogrodnictwa, którzy chcieliby zadbać o swoje uprawy, jednak cierpią na niedostatek czasu. Automatyczna konewka solarna AquaBloom może być  odpowiedzią na ich potrzeby.

Urządzenie to obejmuje pompę do poboru wody, sterownik decydujący o porach nawadniania oraz panel słoneczny, zasilający akumulatory. Do jego działania niepotrzebny jest kran, ani gniazdko elektryczne. Konewkę solarną należy ustawić w słonecznym miejscu - na stole, w donicy lub zawiesić na ścianie, by samodzielnie podlewała nawet 20 roślin jednocześnie.

Częstotliwość podlewania oraz ilość wody można określić, poprzez wybranie jednego z 14 programów nawadniania. Nowoczesna, automatyczna konewka solarna pozwala zatem pielęgnować ogródek, bez konieczności rezygnowania z innych aktywności.

Seria ClickUp! dla upiększenia ogrodu

Oryginalny, ale przy tym niezwykle uroczy prezent dla każdego miłośnika ogrodu. Seria ClickUp! sprawi, że przestrzeń wypoczynkowa stanie się jeszcze bardziej przyjazna i komfortowa. Hotel dla owadów i karmnik dla ptaków przyciągnie maleńkie stworzenia i ożywi działkę. Pochodnia ogrodowa nada ciepłego, nastrojowego światła. Deszczomierz pozwoli zmierzyć ilość opadów, a donica oparta na modrzewiowym trzonku wzniesie rośliny ku górze i pozwoli im stać się najpiękniejszą atrakcją ogrodu.

Wszystkie elementy serii ClickUp! wykonane są w sposób bardzo estetyczny i trwały. To zatem doskonały prezent dla tych, którzy po aktywnym wypoczynku w ogrodzie lubią dodatkowo przysiąść i podelektować się jego urokiem.