Wiosną rozpoczyna się intensywne spulchnianie gleby, wyrywanie chwastów i sadzenie roślin. Lato to głównie okres wypoczynku na łonie natury, ale nie tylko. W tym czasie warto zaplanować prace poprawiające kondycję naszego ogrodu. Jesień natomiast przynosi ze sobą gruntowne porządki. Dzięki systematycznej pracy w ogrodzie możemy cieszyć się jego pięknem przez cały rok. Fiskars QuikFit™ to szeroka gama narzędzi umożliwiających efektywną pracę o każdej porze roku.

 

Wiosenne prace w ogródku

Jednym z ważniejszych zadań w wiosennym programie pielęgnacji jest wertykulacja polegająca na pionowym nacinaniu darni. Proces ten można przeprowadzić m.in. za pomocą aeratorów Fiskars QuikFit™ – aeratora obrotowego, którego ostrza z hartowanej stali spulchniają i napowietrzają murawę, pozwalając substancjom odżywczym na przenikanie w głąb trawnika, lub aeratora obrotowego brzegowego, który umożliwia efektywną pracę przy krawędziach trawnika.

 

Letnia pielęgnacja

Latem można zaplanować prace poprawiające kondycję ogrodu. Do tego typu zadań służy kultywator. Narzędzie umożliwia substancjom odżywczym przenikanie w głąb gleby, pozwala na lepsze dotarcie wody, powietrza i światła do korzeni, dzięki czemu rośliny mają zapewniony prawidłowy wzrost. Kultywatory przeznaczone są głównie do głębszego spulchniania oraz napowietrzania gleby – umożliwiają dotarcie na głębokość 5-15 cm. Mogą być także stosowane do kruszenia skorupy na glebach zwięzłych i niszczenia chwastów.

W linii Fiskars QuikFit™ znajdują się różne typy kultywatorów wspomagających uprawę, spulchnianie i napowietrzanie gleby. Ciekawym rozwiązaniem jest kultywator z motyką, łączący w sobie dwa narzędzia do uprawy ziemi.

 

Jesienne porządki

Wiele prac związanych z przygotowaniem ogrodu na kolejny sezon odbywa się jesienią. Wówczas sadzimy, zabezpieczamy rośliny przed przymrozkami, przekopujemy glebę.

W przygotowaniu zagonów do siewu, rozbijaniu twardych grudek ziemi czy usuwaniu chwastów pomocna będzie motyka duńska Fiskars QuikFit™. Wśród różnych typów motyk w linii Fiskars QuikFit™ na uwagę zasługuje także motyka 3-funkcyjna, idealna do spulchniania gleby i pielenia.

 

Grabimy po zimie

W ofercie Fiskars QuikFit™ znajduje się wiele rodzajów grabi wykonanych z wysokiej jakości tworzywa lub stali. Wśród nich są zarówno grabie uniwersalne z głowicą z tworzywa FiberComp™ – idealne do przygotowania gruntu pod siew, jak również szerokie grabie do trawnika z głowicą z wysokiej jakości stali. Niezastąpione w tego rodzaju pracach są także grabie wachlarzowe (zwane również miotłograbiami). Przydatny będzie także skareator Fiskars QuikFit™, który służy do usuwania filcu z darni oraz do nacinania i rozbijania brył ziemi.

Kompatybilne ze wszystkimi narzędziami ogrodniczymi Fiskars QuikFit™ są aluminiowe trzonki, dostępne także w wersji teleskopowej o regulowanej długości w zakresie od 2,4 m do 4 m (dla większego bezpieczeństwa użytkownika mają podwójny system blokowania). Trzonki Fiskars QuikFit™ charakteryzują się łezkowatym przekrojem, który zwiększa wygodę pracy. Trzonki dostępne są w dwóch kolorach – grafitowym i terakota (teleskopowe w kolorze grafitowym). Do łączenia głowic różnych producentów z trzonkiem Fiskars QuikFit™ służy adapter z wysokiej jakości tworzywa.