Naturalny wybór

7 września 2019 r. – tę datę do swojego kalendarza powinni wpisać nie tylko entuzjaści roślin, ale również każdy, kto interesuje się zielenią i chce wprowadzić ją do przestrzeni wokół siebie. ZIELEŃ TO ŻYCIE i FLOWER EXPO POLSKA to największe międzynarodowe targi roślin i ogrodów. Trzeci dzień (sobota) jest otwarty dla publiczności, dla której zieleń jest naturalnym wyborem przy myśleniu o wnętrzu i najbliższym otoczeniu, a jednocześnie zwraca uwagę na korzyści płynące z posiadania ogrodu i bliskiego kontaktu z przyrodą.

Poza dekoracją otoczenia, domu czy wnętrza, zieleń to także sposób na odreagowanie stresów, realizację pasji, czystsze powietrze, ruch i relaks, a także stworzenie miejsca zabawy i odpoczynku. Odwiedzający w jednym miejscu i czasie dowiedzą się u źródeł, które rośliny są bardziej, a które mniej wymagające, jak je pielęgnować, komponować, leczyć czy jeszcze lepiej zapobiegać problemom zdrowotnym w sposób przyjazny dla środowiska. Przy tych działaniach niezbędne są narzędzia i maszyny, które będzie można obejrzeć oraz sprawdzić na wystawie. 

 

 

Blisko natury w miejskim stylu

Odwiedzający wystawę mieszkańcy metropolii skorzystają ze specjalnie dla nich przygotowanego programu – pokazów florystycznych inspirujących jak samodzielnie udekorować wnętrze, prezentacji stylowych aranżacji roślin doniczkowych i kompozycji. W programie przewidziane są również wykłady otwarte umożliwiające zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu sadzenia, pielęgnacji czy funkcjonowania ogrodu m.in. bioróżnorodności w ogrodzie, sekretnego życia pszczół czy prowadzenia warzywno–owocowego ogrodu ozdobnego. Ale to nie wszystko.

Podczas Targów będzie można zobaczyć jak przyciągnąć pszczoły do ogrodu, zbudować domki dla zapylaczy oraz skorzystać z wiedzy ekspertów w Strefie Porad. Na gości czeka również kiermasz  na którym nie tylko uzyskamy profesjonalne doradztwo, ale też kupimy wyjątkowe rośliny prosto od producentów. Nie może zabraknąć również miejsca relaksu w cieniu dużych drzew i otoczeniu kompozycji z roślin.

 

Jeden weekend, dwie wystawy

W dniach 5-7 września 2019 w EXPO XXI Warszawa zagoszczą dwie imprezy branżowe – 27. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE (rośliny ozdobne, drzewa, krzewy, byliny oraz technika) oraz 4. edycja FLOWER EXPO POLSKA (prezentująca kwiaty cięte, rośliny doniczkowe oraz akcesoria dekoracyjne). Swoje produkty prezentować będzie ponad 250 wystawców z 10 krajów: Polski, Holandii, Niemiec, Danii, Włoch, Belgii, Francji, Litwy czy Kenii i USA. 

 

Szczegóły wydarzenia

27. Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE oraz będąca częścią targów 4. edycja FLOWER EXPO POLSKA
Termin: 5-6-7 września 2019 r. (pierwsze dwa dni – branżowe, sobota – dzień konsumencki)
Lokalizacja: Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa


Informacje dotyczące targów, biletów oraz programu na:
www.zielentozycie.pl

www.flowerexpo.pl

Facebook - zielentozycie

Facebook - flowerexpopoland

 

Rejestracja dla profesjonalistów (dostępna dla gości zawodowo zawiązanych z branżą ogrodniczą, architekturą krajobrazu i florystyka), bezpłatne wejście na wystawę:

ztz2019.registration-form.online/

 

Bilety i godziny otwarcia:

zielentozycie.pl/pl/dla-zwiedzajcych/bilety-godziny-otwarcia.html

 

Informacje dotyczące wystawy Zieleń to Życie:

www.zielentozycie.pl