Zwiedzanie targów Chelsea Flower Show to niezwykłe przeżycie, które w pełni doceni każdy miłośnik ogrodnictwa. Niebywała aura otaczająca to miejsce udziela się już po chwili za sprawą zapachów, a ilość pięknych roślin i ciekawych rozwiązań wzbudza jedyne w swoim rodzaju doznania. 

Londyńskie targi to również doskonała okazja by dokładnie przyjrzeć się trendom panującym w ogrodnictwie oraz zaczerpnąć inspiracji - Chelsea Flower Show to prawdziwy popis ogrodniczej kreatywności. 

Na powierzchni 45 tysięcy akrów rozmieszczone są zarówno pokazowe ogrody biorące udział w konkursie (wyniki tutaj), jak i rozmaite stoiska mniej lub bardziej znanych producentów związanych z branżą - oto ich lista

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć ukazujących najciekawsze elementy ogrodów walczących o nagrodę w jednej z czterech prestiżowych konkurencji. Opisy wszystkich ogrodów znajdują się na oficjalnej stronie targów.

Historia Chelsea Flower Show

Targi Chelsea Flower Show założone przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze odbywają się na terenie Królewskiego Szpitala Chelsea od 1912 roku. Ich honorowym patronem jest Królowa Elżbieta II. Targi o powierzchni 45 tysięcy akrów co roku odwiedzane są przez około 160 tysięcy odwiedzających.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Start wydarzenia: 2016-05-24 09:00
Koniec wydarzenia: 2016-05-28 17:00