Akcja skierowana jest do klientów Centrów Ogrodniczych i ma na celu uświadomienie wszystkim, jak ważą rolę w życiu człowieka pełnią pszczoły. Ponieważ zależy nam na ich losie, będziemy namawiać do zakładania z nami
w ogrodach, na balkonach, wokół domów letniskowych, na nieużytkach miejskich, gminnych itp., miejsc przyjaznych pszczołom, naturalnych siedlisk kwitnących łąk i roślin miododajnych.

Jeśli chcemy zaprosić do naszego ogrodu różne gatunki zapylaczy, posadźmy jak najwięcej roślin kwitnących, i to kwitnących o różnych porach roku, tak, aby owady mogły przez cały czas znaleźć u nas pożytek w postaci pyłku lub nektaru.

Aby ułatwić aranżowanie otoczenia przyjaznego pszczołom, przez cały sezon
w Centrach Ogrodniczych zrzeszonych w PSCO dostępny będzie szeroki wybór roślin miododajnych, nasion łąk kwietnych, cebul, bylin, pełna gama produktów ekologicznych, bio - ziemie, nawozy i środki ochrony roślin do uprawy roślin jadalnych i ozdobnych, również żywe kokony murarek, hotele dla owadów, produkty pszczelarskie i artykuły do hodowli amatorskiej pszczół.

Akcji PSCO Sprzyjamy pszczołom! towarzyszą liczne eventy organizowane w Centrach Ogrodniczych zrzeszonych w Stowarzyszeniu

Imprezy kierowane są do klientów odwiedzających Centra Ogrodnicze. Przekazywana jest duża dawka praktycznej wiedzy: informacje na temat życia pszczół, ich zwyczajów i funkcji w przyrodzie! W programach m.in. zabawy, gry, quizy, zajęcia plastyczne, pokaz żywych kokonów murarek i ich siedlisk. Klienci w czasie tych „żywych” spotkań zyskują wiedzę w jaki sposób swoim otoczeniu: na balkonie, tarasie, w ogrodzie stworzyć miejsce przyjazne pszczołom i innym owadom miododajnym. 

Sprzedaż produktów wsparta będzie o kompleksowe doradztwo.

Zapraszamy!