Prace w ogrodzie na przełomie od marca do czerwca to jedne z kluczowych, które rzutują potem na wygląd całego obszaru. Począwszy od porządków, przygotowania narzędzi oraz zaplanowanie prac po oczyszczanie gleby oraz przygotowywanie jej na nowe nasadzenia.

Większość z nas dba o trawnik, który jest chlubą i dumą zdobiąc cały ogród. Odpowiednio przystrzyżony, nawet w tych trudno dostępnych miejscach przy rabatach kwiatowych, a także przy kamiennych dróżkach. Odpowiednio wertykulowany, nawożony i grabiony odwdzięcza się pięknym dywanem trawy.

Sąsiedztwo warzyw to nie zwykle ważny czynnik, który odpowiada za prawidłowy wzrost roślin obok siebie. Istotne jest, aby mieć świadomość tego w jakiej lokalizacji sadzić pomidory, ogórki czy rzodkiewki oraz jakie rośliny posadzone obok im szkodzą.

Podniesione grządki to nie tylko trend, ale także spore ułatwienie, które w większości waszych ogródków zagościło na stałe. Nie musisz się schylać, ani pracować na klęczkach, aby posiać lub zasadzić warzywa. Pomalowane farbą lub bejcą rządki z palet lub desek, stanowią dodatkową ozdobę ogrodu.

Pokaż nam swój trawnik lub warzywnik oraz napisz jak go pielęgnujesz, aby wygrać zestaw nagród z serii Xact marki Fiskars!

Do wygrania są 3 zestawy z serii Xact Fiskars składające się z kultywatora, skrobaczki do fug oraz łopatki - każdy z zestawów jest wart 140 zł!

Wyślij w wiadomości prywatnej na naszym profilu na Facebooku zdjęcie swojego trawnika lub warzywnika i opisz sposoby pielęgnacji, które stosujesz.

Konkurs trwa od 20.05-29.05.2020. Wyniki ogłosimy nie później niż 1.06.2020. Po więcej szczegółów zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu. Na zgłoszenia czekamy tylko za pośrednictwem profilu Mój Piękny Ogród na Facebooku.

Powodzenia!