Jednym z popularnych drzew iglastych zrzucających igły na zimę jest modrzew europejski Larix decidua. Jego drobniutkie liście nim opadną jesienią, wybarwiają się na piękny żółty kolor. Nowe igły wyrastają wiosną w licznych gęstych, jasnozielonych kępkach.

Modrzew lubi nasłonecznione miejsca, ale nie toleruje suszy. Może być sadzony pojedynczo lub w grupach. Należy jednak pamiętać, że zbyt gęste nasadzenia spowodują, iż drzewa będą zrzucać dolne gałęzie. Modrzewie można również sadzić na balkonach lub tarasach w dużych donicach.

Innym drzewem, które traci igły na zimę, by wiosną wypuścić je na nowo, jest metasekwoja chińska Metasequoia glyptostroboides. To gatunek bardzo szybko rosnący i odporny na zanieczyszczenia środowiska oraz duże spadki temperatury. Preferuje żyzne i wilgotne podłoże. Zielone igły przebarwiają się jesienią na żółto i czerwono.

Metasekwoja prezentuje się efektownie zarówno w pojedynkę, jak również w nasadzeniach wieloroślinnych. Jej dodatkową zaletą jest to, że doskonale nadaje się na formowane żywopłoty.