W marcu 2016 pojawiły się pierwsze doniesienia o pojawieniu się nowego, wysoce skutecznego środka zwalczającego mszyce i inne szkodniki roślin. Chodzi tu o naturalny i bezpieczny w stosowaniu preparat Emulpar 940 EC. Jako pierwszy o Emulparze napisał PoradnikOgrodniczy.pl, a kilka dni później Emulpar został pokazany w programie TVN Meteo Active „Maja w ogrodzie”.

Na czym polega wyjątkowość tego środka i czym przewyższa on dotychczas stosowane środki na mszyce?

 

Idealny oprysk na mszyce dla działkowców

Oto 3 ważne powody, dla których warto stosować Emulpar 940 EC w swoim ogrodzie:

1. 100% bezpieczny, pochodzący z Polski

Emulpar 940 EC jest wytwarzany na bazie oleju rydzowego - naturalnego składnika polskiego pochodzenia. Olej rydzowy jest zarejestrowany jako tradycyjny produkt z Wielkopolski na mocy Rozporządzenia Komisji Europejskiej nr 506/2009 i wpisany do rejestru „Gwarantowanych Tradycyjnych Specjalności”. Mamy zatem do dyspozycji środek pochodzenia krajowego, całkowicie naturalny i bezpieczny. 

 

Warto wiedzieć!

Preparat Emulpar 940 EC można stosować przeciwko szkodnikom na roślinach warzywnych, owocowych i ozdobnych w okresie wegetacji roślin i dojrzewania owoców. Brak okresu karencji oznacza, że pryskane Emulparem owoce i warzywa można spożywać w każdej chwili, wystarczy je przed zjedzeniem dokładnie umyć. 

2. Skuteczność potwierdzona naukowo

Skuteczność środka Emulpar 940 EC została potwierdzona podczas badań przeprowadzonych w Pracowni Roślin Ozdobnych i Pracowni Entomologii Roślin Sadowniczych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach w 2014 roku. W opinii badaczy "szczególnie cenny jest ten produkt ze względu na mechanizm działania, który w odróżnieniu od klasycznych środków ochrony roślin, nie daje możliwości uodparniania się roztoczy i owadów".

3. Szerokie spektrum zastosowań

Emulpar 940 EC można stosować na działkach i w ogrodach przydomowych zarówno na roślinach ozdobnych, drzewach i krzewach owocowych oraz na warzywach. Skutecznie zwalcza nie tylko mszyce ale również wiele innych szkodników roślin ogrodowych i doniczkowych, m. in. przędziorki, mączlika szklarniowego, szpeciele, wciornastki, miseczniki i wełnowce.

Jak stosować Emulpar 940 EC?

Dawkowanie środka Emulpar 940 EC jest bardzo łatwe. Ten naturalny oprysk na mszyce i inne szkodniki ogrodowe, w wersji dla ogrodników-amatorów, dostępny jest w opakowaniach po 30 i 100 ml. Na każde 10 litrów wody w opryskiwaczu należy dać 90-120 ml środka Emulpar 940 EC i dokładnie to wymieszać. Koncentrat do rozpuszczenia w wodzie jest wysoce i wydajny i doskonale zastępuje szkodliwe chemiczne środki ochrony roślin.

Warto wiedzieć!

Emulpar 940 EC jest dostępny również jako gotowy do użycia spray, w butelce z opryskiwaczem. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają niewiele roślin np. w domu czy na balkonie. Nie trzeba rozpuszczać koncentratu, po prostu kupujemy gotowy środek i opryskujemy nim rośliny.

Więcej informacji: