Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GRDENIA odbędą się w dniach 2-4 marca w Poznaniu. Na liście wystawców znajduje się obecnie ponad 350 firm z kilkunastu krajów świata. – Liczba wystawców będzie zdecydowanie wyższa – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu – Cały czas zgłaszają się nowe firmy, które rezerwują powierzchnię wystawienniczą – dodaje.

Wzorem lat ubiegłym ekspozycja zlokalizowana będzie w 6 pawilonach. Wśród wystawców nie zabrakuje największych dostawców drzew, krzewów ozdobnych, roślin doniczkowych i rabatowych czy nasion traw.

Znaczna część ekspozycji skupiona będzie wokół narzędzi, sprzętu ogrodniczego, akcesoriów do nawadniania oraz elementów małej architektury ogrodowej. Wielką atrakcją dla uczestników Targów będą także ciekawe kompozycje kwiatowe oraz oryginalne elementy dekoracyjne.

 

(zdj.: materiały prasowe - Gardenia)

 

Inspirujące warsztaty Marka Jezierskiego

Jak przygotować ogród do nowego sezonu, by wyglądał jak z marzeń? Nowości, porady, wskazówki i warsztaty na żywo będzie można znaleźć podczas wykładów, będących ważną częścią Targów GARDENIA. 20-letnim doświadczeniem w ogrodnictwie podzieli się Marek Jezierski, dziennikarz i współautor programu „Rok w ogrodzie” emitowanego w TVP1. Już po raz piąty poprowadzi warsztaty na żywo dla szerokiej publiczności „Ogród marzeń tworzony z pasją”.

Organizatorami wydarzenia, które dobre wpisało się w kalendarz GARDENII są firmy Bayer, Compo, Fiskars, Marolex i Vilmorin Garden. W tym roku miłośnicy zieleni będą mieć okazję do tego, by na żywo porozmawiać o wszystkim, co związane jest z ogrodem. Osoby spragnione informacji na temat nowych trendów również będą usatysfakcjonowane. Spotkanie z Markiem Jezierskim to nie teoria, tylko praktyka. To również możliwość wygrania nagród w licznych konkursach. Warsztaty odbędą się w dniach 3 i 4 marca. 

Adres: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. ul. Głogowska 14
Kod pocztowy: 60-734
Miasto: Poznań
Start wydarzenia: 2017-03-02 10:00
Koniec wydarzenia: 2017-03-04 18:00