... sprzątanie ich nigdy nie było najprzyjemniejszą czynnością. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom firmy Fiskars wszystko zmieni się diametralnie.

Wygrabienie trawnika z liści jest najważniejszym punktem jesiennego programu porządkowego. To jedna z tych prac, która wymaga systematyczności. Liście nie spadają z drzew jednorazowo, a pozostawione na trawniku z czasem tworzą zbitą warstwę nieprzepuszczającą powietrza, która przyczynia się do zanikania murawy i powstawania pleśni śniegowej. W doprowadzeniu ogrodu do ładu pomaga niezawodny sprzęt firmy Fiskars. 

Na dużym trawniku doskonale sprawdzą się grabie XL z szeroką 65-centymetrową głowicą. Mają one drewnianą rączkę i sztywne zęby. Gdy powierzchnia ogródka nie jest duża, a nam zależy na szybkim uporządkowaniu terenu, godne polecenia są nieco mniejsze grabie L (32 cm) z lekkiego tworzywa sztucznego. Szeroka głowica umożliwia zagrabienie nawet dużej sterty liści. Długi trzonek tych grabi wykonany jest z wytrzymałego lekkiego aluminium. Grabie są idealne dla pań. Na niewielkich powierzchniach najlepiej sprawdzą się grabie M. Są one lekkie i poręczne, czyniąc pracę jeszcze szybszą i sprawniejszą. Spadające liście zanieczyszczają nie tylko trawnik, ale też rynny. Także na to jest sposób. Odpływy wody wyczyścimy za pomocą specjalnej szczotki do rynien Fiskars.

Schody, weranda, patio? Płytki, drewno, beton? Nową szczotką Fiskars da się szybko i skutecznie zamieść każdą powierzchnię. Szczotka jest specjalnie profilowana i dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Jej specjalny kształt umożliwia usuwanie kurzu, gruzu, piachu i liści. Dzięki szerokiej głowicy (38 cm) uporządkujemy teren w mgnieniu oka.

 

Fiskars to wiodący w skali światowej producent wyrobów konsumenckich dla domu, ogrodu i rekreacji. Koncern szczyci się rozbudowanym portfelem uznanych światowych marek, takich jak Fiskars, Iittala, Gerber, Buster. Firma Fiskars została założona w 1649 roku i jest najstarszym fińskim przedsiębiorstwem. Jest notowana na helsińskiej giełdzie NASDAQ OMX. W roku 2009 wartość obrotów netto wyniosła 663 mln euro. Fiskars zatrudnia około 3,600 pracowników. www.fiskars.com