„Zaprojektuj swój ogród krok po kroku” jest książką dla każdego miłośnika zieleni – szczególnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. To nie tylko wskazówki, jak rozplanować rabaty, założyć trawnik czy oczko wodne, ale też propozycje gotowych projektów. Poradnik ukaże się 18 czerwca nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Wszystkie teksty napisane są przez doświadczonych ogrodników – czytelników miesięcznika „Przepis na Ogród”. To prawdziwi pasjonaci, którzy dzielą się swoją bezcenną wiedzą i sprawdzonymi pomysłami. Niejednokrotnie uczyli się na własnych błędach, wiec teraz radzą, jak ich uniknąć.

Poradnik może być inspiracją dla osób, które mają już ogródek, a chciałyby wprowadzić do niego jakieś zmiany, ale pomaga też stworzyć ogród od podstaw. Czytelnicy dowiedzą się, w jaki sposób optycznie powiększyć działkę, jakie jest 10 zasad zakładania ogrodu oraz dlaczego najlepiej planować go zimą.  „Zaprojektuj swój ogród krok po kroku” to  przewodnik po gatunkach kwiatów, krzewów, pnączy i innych roślin – dzięki temu można stworzyć barwne i pachnące rabaty. Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak nadać ogrodowi styl rustykalny, śródziemnomorski, francuski czy japoński, a także jak zbudować ogród wodny – z oczkiem, stawem, sadzawką, rybami i  roślinami wodnymi. Nie brakuje również cennych rad na temat trawnika – które wybrać nasiona i jak je prawidłowo posiać oraz w jaki sposób ułatwić sobie koszenie trawnika i nadać mu różne wzory.

Poradnik podpowiada, jak samodzielnie zbudować małą architekturę: ścieżkę, altanę, grill, piec do chleba, wędzarnię, piwniczkę, szklarnię, a nawet praktyczne ruiny. Na koniec czytelnicy znajdą aż dziesięć gotowych projektów, które sprawdzą się w każdym ogrodzie: przepis na urocze wrzosowisko, zacieniony zakątek, pachnący kącik wypoczynkowy czy kompozycję z różaneczników. Dzięki zawartym w książce niezliczonym poradom każdy ogródek będzie nie tylko piękny i różnorodny, ale też zadbany i wypielęgnowany.

 

Start wydarzenia: 2014-06-18 00:00