Chęć obcowania z natura, przyrodą i roślinami człowiek ma zapisaną w genach. Kontakt ten dostarcza wiele zadowolenia i pozytywnych emocji. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach mieszkańcy miast odczuwają coraz większą potrzebę przebywania w zieleni, a miejskie ogrodnictwo cieszy się rosnącą popularnością.

Na zachodzie projektowanie ogrodów, przeznaczonych dla lokalnych społeczności, bazuje przede wszystkim na uprawie organicznej. Wielkie znaczenie mają także kwiaty, które działają na człowieka rozweselająco. Pomagają się skupić czy zrelaksować.

Inspiracja, wiedza, nowe odmiany roślin

Targi GARDENIA to doskonałe miejsca na to, by zapoznać się z nowymi odmianami roślin i kwiatów, a także szeroką ofertą drzew, krzewów ozdobnych, nasion zbóż, traw i warzyw. W pawilonach pojawią się też nowe modele narzędzi i sprzętu ogrodniczego. Pobyt na Targach GARDENIA dostarczy również wiedzy na temat nowości w kategorii torfów, podłoży, akcesoriów do nawadniania, a także elementów małej architektury ogrodowej. Udział w GARDENII to moc inspiracji oraz możliwość czerpania wiedzy na temat projektowania ogrodu lub tworzenia trwałych kompozycji roślinnych na tarasach czy balkonach.

 

Ogrody pokazowe

Dla wszystkich miłośników zieleni GARDENIA to obowiązkowy przystanek przed rozpoczęciem nowego sezonu ogrodniczego, podczas którego w głowie zakiełkują nowe pomysły. Targi to też okazja do poznania nowych trendów, które swobodnie można adaptować w swoim ogrodzie. Ciekawe pomysły na piękną aranżację zieleni będzie można znaleźć m.in. w pawilonie 6.

Tam właśnie zlokalizowane będą ogrody pokazowe przygotowane w ramach konkursu „Inspiracje-Aranżacje”, który od lat jest jedną z ciekawszych atrakcji na Targach GARDENIA.  W tym roku hasłem przewodnim ogrodów jest „Miejski wędrowiec”. Wiele pięknych kompozycji roślinnych znaleźć będzie można również na stoiskach polskich i zagranicznych producentów zlokalizowanych w pawilonie 3A. Do zielonej hali zapraszamy wszystkich poszukujących nowych rozwiązań w kategorii roślin, którzy planują spełnić sen o zacisznej ogrodowej enklawie.

Rozpocznij swoją ogrodniczą  przygodę w Poznaniu 

Targi GARDENIA to dobre miejsce dla doświadczonych ogrodników, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją zieloną przygodę. Wieloma cennymi radami na temat pielęgnacji różnych gatunków roślin podzieli się Marek Jezierski, współtwórca programu „Rok w Ogrodzie”, który podczas Targów GARDENIA po raz kolejny poprowadzi projekt „Ogród marzeń tworzony z pasją”.

Udział w tym wydarzeniu to gwarancja uzyskania wskazówek na temat wysiewu, upraw warzyw i roślin, a także odpowiedź na pytanie, jak je odpowiednio przycinać. Marek Jezierski zaprezentuje też sprawdzone rozwiązania w zakresie pielęgnacji trawnika czy usuwania chwastów.

 

600 wystawców, 5 pawilonów, moc atrakcji

Uczestnicy Targów GARDENIA muszą przygotować się na trzy bardzo intensywne dni. Produkty i usługi zaprezentują setki wystawców z całego świata, którzy prócz setek nowości na terenie ekspozycji pokażą także dobrze znane bestsellery.

W trakcie zwiedzania ekspozycji wystawienniczej zlokalizowanej na terenie pięciu pawilonów zajmujących powierzchnię 35.000 m2, miłośnicy przydomowych ogródków koniecznie powinni wziąć udział w kilku interesujących wydarzeniach towarzyszącym. 

Pierwszego dnia Targów GARDENIA, 22 lutego odbędzie się Forum „Miejska Sztuka Ogrodowa”. Tematem przewodnim jest „Miasto dla natury”. Spotkanie ze specjalistami to doskonała okazja do zastanowienia się, jak daleko zaszła ingerencja człowieka w miejską przyrodę. 

 

Interesująco zapowiada się również szkolenie z zakresu strategii sprzedaży w przedsiębiorstwie, które poprowadzą doświadczeni konsultanci i trenerzy z 4Results.

Wszystkich żądnych wiedzy sprzedażowej przywitają praktycy z zakresu skutecznej obsługi klienta, zwiększania wartości koszyka zakupowego, efektywnej rotacji produktów, którzy w piątek, 23 lutego poprowadzą II edycję Kongresu Liderów Branży Ogrodniczej.

Podczas Targów GARDENIA odbędzie się również III FORUM ARCHITEKTÓW KRAJOBRAZU, gdzie  zostaną zaprezentowane pomysły na połączenie dwóch przestrzeni – domu i ogrodu.

Blogerów, vlogerów, administratorów profilów na portalach Facebook czy Instagram nawiązujących do tematyki ogrodniczej, a także szeroką publiczność zapraszamy do udziału w Forum Promotorów Ogrodnictwa. Program wydarzeń urozmaicą również warsztaty z projektowania ogrodu i porady w ramach pogotowia projektowego. 24 lutego, czyli ostatniego dnia Targów GARDENIA, o roli roślin w życiu codziennym człowieka opowie Diana Szczęsna, botanik na wydziale nauk przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kiermasz ogrodniczy i pokazy florystyczne

Podczas Targów GARDENIA nie zabraknie możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonatów kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadaczy drzew owocowych i krzewów ozdobnych zapraszamy do udziału w Kiermaszu Ogrodniczym. Miłośnicy zieleni znajdą tutaj coś dla siebie – dodatkowo w wyjątkowo korzystnych cenach. Wystawcami kiermaszu będą m.in. centra ogrodnicze, ogrodnicy, szkółkarze, a także firmy mające w swojej ofercie zdrową żywność z ogrodu.

W tym samym czasie, co GARDENIA odbędą się również Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS, w ramach których prowadzone będą się liczne pokazy florystyczne. Dopełnieniem oferty będą nowoczesne place zabaw, bezpieczne i wygodne siłownie zewnętrzne, baseny, sauny, balie ogrodowe, strefy wellnes & SPA, które zostaną zaprezentowane na Targach Branży Sportowej i Rekreacyjnej SPORT INVEST. 

Adres: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., ul. Głogowska 14
Kod pocztowy: 60-734
Miasto: Poznań
Start wydarzenia: 2018-02-22 09:00
Koniec wydarzenia: 2018-02-24 18:00