Pęd życia powoduje, że ludzie chcą wykonywać wszystkie czynności łatwiej i szybciej. Konsumenci są gotowi zrezygnować z każdej rzeczy, która przyprawia ich o ból głowy, zatem są skłonni inwestować w rozwiązania, które ten ból eliminują. Dotyczy to również miłośników pięknych trawników, którzy aby swój trawnik utrzymać w bardzo dobrej kondycji, większość swojego wolnego czasu poświęca na koszenie swojej murawy.

Briggs & Stratton, jeden z największych na świecie producentów silników spalinowych do kosiarek, stale pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami i najlepszymi udogodnieniami dla swoich użytkowników, tak aby koszenie trawnika stało się dla nich czystą przyjemnością. Oto innowacyjne rozwiązania, które ułatwią pracę kosiarką oraz jej serwisowanie.

Nie lubisz linki rozrusznika? Briggs & Stratton ma dla Ciebie rozwiązanie: system INSTART

Największym utrapieniem użytkowników kosiarek spalinowych jest linka rozrusznika. Dotyczy to szczególnie kobiet i osób starszych, którzy niechętnie, jeśli w ogóle, podejmują się szarapnia z linką rozrusznika. Briggs&Stratton przygotował dla nich innowacyjny system uruchamiania silnika w kosiarce spalinowej.

INSTART® to najnowsza technologia baterii Lithium-Ion zintegrowanej bezpośrednio z samym silnikiem. Dzięki systemowi InStart® użytkownik otrzymuje najwyższy poziom w jakości uruchamiania silnika – bez linki rozrusznika, bez pompowania i ssania, wystarczy nacisnąć przycisk Start lub przekręcić kluczyk i silnik się uruchamia. Zawsze! To najprostsze uruchamianie kosiarki spalinowej w historii i z pewnością ogromne udogodnienie dla tych osób, które miały problem z pociąganiem za linkę rozrusznika.

Wypróbowana technologia baterii Lithium-Ion zapewnia proste, nieprzerwane i wielokrotne uruchamianie bez potrzeby ciągłego ładowania baterii. NAŁADUJ, WSUŃ, KOŚ – jeszcze nigdy rozruch kosiarki nie był tak prosty! System INSTART® dostępny jest w silnikach Briggs&Stratton 675iS, 775iS i 875iS.

Technologia INSTART® – teraz bez linki rozrusznika, po prostu naciśnij przycisk lub przekręć kluczykiem.

 • Bez pompowania paliwa
 • Bez ssania
 • Brak linki rozrusznika
 • Natychmiastowe, łatwe uruchamianie

Ładowanie baterii 60 minut – ponad 50 rozruchów z w pełni naładowanej baterii

Ładowanie baterii 10 minut – ponad 10 rozruchów z szybkiego ładowania

 

Nie lubisz wymieniać oleju? Briggs & Stratton ma dla Ciebie rozwiązanie: seria silników EXi 

Nowe silniki EXi stanowią kulminację serii udoskonaleń konstrukcyjnych, produkcji oraz technologii olejowej. Seria EXi to nowy standard w branży silników spalinowych, dostępny w modelach 650, 675 oraz 675iS (z systemem InStart).

Dzięki udoskonalonej konstrukcji i zaawansowanej technologii silników EXi coroczne podstawowe czynności konserwacyjne możemy wykonać w zaledwie kilka minut. Przygotowanie kosiarki do sezonu staje się czystą przyjemnością. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi, aby uzyskać dostęp do wlewu oleju i filtra powietrza.

Coroczna konserwacja:

 • Już nie musisz wymieniać oleju, wystarczy sprawdzić jego poziom i ewentualnie uzupełnić.
 • Filtr powietrza i świecę zapłonową wystarczy wymienić raz w roku.

Silniki te posiadają wiele istotnych cech i zalet, z których najważniejsze to brak konieczności wymieniania oleju, przy prawidłowej eksploatacji wystarczy sprawdzać jego poziom i ewentualnie uzupełnić.

System Just Check and Add™ - konstrukcja OHV silników EXi sprawia, że temperatura osiągana przez olej jest niższa o 23ºC niż w tradycyjnych silnikach. Chłodniejszy olej oznacza wolniejszy zanik jego właściwości. Przy właściwej eksploatacji olej nie musi być wymieniany. Wystarczy sprawdzać jego stan i ewentualnie uzupełniać poziom.

 • Nowoczesna platforma OHV jest standardowo wyposażona w funkcję ReadyStart, model 675iS dodatkowo w innowacyjny system rozruchu InStart,
 • Udoskonalona konstrukcja filtra powietrza z elementem press-fit, podobna do tego stosowanego w filtrach samochodowych, znacznie zapobiega przedostawaniu się brudu do wnętrza silnika,
 • Udoskonalony wlew oleju posiada wydłużony kołnierz, który chroni przed gromadzeniem się osadu w obrębie miejsca obsługi
 • Nowy wlew paliwa ułatwia napełnianie zbiornika i zapobiega rozlewaniu,
 • To najlżejszy silnik w swojej klasie,
 • Niewielkie wibracje wpływają na obniżenie poziomu hałasu,
 • Niski poziom emisji spalin,
 • Mniejsze zużycie paliwa.

 

Brakuje Ci miejsca w garażu na kosiarkę? Briggs & Stratton ma rozwiązanie: system MOW N’STOW

Najnowszy opatentowany przez Briggs&Stratton system Mow N’Stow pozwala na unikatowy sposób przechowywania kosiarki z silnikiem spalinowym, czyli w pozycji pinowej. Jest to obecnie jedyny silnik spalinowy na rynku, który na to pozwala bez ryzyka wycieków oleju czy paliwa. Silniki z opcją Mow N’Stow posiadają specjalnie zaprojektowane zbiorniki paliwa oraz zupełnie od podstaw zaprojektowany nowy „niedławiący się” gaźnik.

Cały silnik charakteryzuje się również udoskonalonymi uszczelnieniami. Kosiarka z systemem Mow N’Stow zajmuje o 70% mniej miejsca niż do tej pory. Od teraz podstawowe czynności serwisowe i czyszczące, transport oraz przechowywanie kosiarki spalinowej to żaden problem.

 

Zaproszenie do konkursu - pokażcie jak pracujecie sprzętem napędzanym przez silniki Briggs & Stratton 

 

Wygraj traktorek ogrodowy Marcina Gortata z jego autografem

– konkurs Briggs & Stratton YOU.POWERED.

Pokażcie jak pracujecie różnym sprzętem napędzanym silnikami Briggs & Stratton. Możecie wysyłać zarówno zdjęcia jak i filmiki, a zwycięzca najciekawszej i najbardziej kreatywnej pracy zostanie właścicielem stuningowanego traktorka ogrodowego z autografem najlepszego polskiego koszykarza w NBA Marcina Gortata. Na laureatów konkursu czekają również nagrody dodatkowe: miniatury Pontiaca GTO oraz koszulki z autografem Marcina Gortata.

Prace konkursowe można przesyłać do 31.08.2017r, więcej szczegółów na www.jakwybrackosiarke.pl oraz Facebooku. Zapraszamy również do pobrania naszej bezpłatnej aplikacji: ZIELONY TRAWNIK dostępnej w Google Play i App Store.