Szukasz inspiracji, które napędzą cię do działania? Na Międzynarodowych Targach Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa GARDENIA poznasz innowacje oraz ekspertów, którzy z pewnością odpowiedzą na twoje pytania. Targi odbędą się od 13 do 15 lutego w Poznaniu.

Tegoroczna edycja GARDENII będzie przebiegać pod hasłem „Innowacje w ogrodzie”, zaskoczy licznymi nowościami i zupełnie nową formułą wydarzenia, wypełnioną wydarzeniami towarzyszącymi zarówno dla profesjonalistów jak i pasjonatów ogrodnictwa.

Wykłady i eventy

Pasjonaci ogrodnictwa będą mogli uczestniczyć 15.02 w sobotę w spotkaniach i wykładach poświęconym różnej tematyce:

- wykładzie prowadzonym przez dr Ewę Dąbrowską na temat diety owocowo-warzywnej i jej znaczenia w zdrowiu człowieka
- warsztatach „Wianki z sukulentów” prowadzonych przez Wojciecha Wardeckiego
- warsztatach z sadzenia epifitów w drewnie, pustynnych aranżacji, a także w warsztatach dla dzieci prowadzonych przez zespół poznańskiego sklepu Zarośla
- inspirujących i pachnących różami warsztatach florystycznych z tworzenia biżuterii kwiatowej
- Kiermaszu Ogrodniczym, gdzie będzie można zaopatrzyć się w kwiaty doniczkowe, drzewa owocowe, krzewy ozdobne, nasiona, trawy, torfy i wiele innych
- licznych wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez wydział Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
- spotkaniach z gwiazdami ogrodnictwa m.in. Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem
- prelekcjach prowadzonych przez blogerów Andrzeja Zawadzkiego (Zimozielony Ogród) oraz Tomasza Szostaka (Z ogrodem na TY).

Targi Gardenia

Dedykowane dla profesjonalistów

Dla profesjonalistów zostały przygotowane dwa dni 13-14.02, podczas których będą mogli spotkać się z wystawcami oraz wziąć udział w ciekawych wydarzeniach towarzyszących m.in.:

- Arenie Krajobrazu, czyli dwudniowym spotkaniu z najlepszymi projektantami ogrodów z Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Chin, którzy goszczą w Polsce po raz pierwszy!
- XIV Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, czyli konferencji dla projektantów zieleni pod hasłem „Z miłości do klimatu”
- warsztatach z projektowania przy użyciu programu Vectorworks oraz Gardenphilia Designer

- prelekcjach firm

Targi Gardenia