Jak stworzyć ogród z charakterem i na miarę potrzeb, co może stanowić o jego indywidualnym stylu? Odpowiedź na to i inne pytania, a także inspiracje, pomysły, tysiące pięknych roślin i możliwość zaczerpnięcia wiedzy od ogrodowych specjalistów to wystarczające powody, aby odwiedzić Wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE – międzynarodowe targi roślin i ogrodów, któreodbędą się w dniach od 30 sierpnia do 1 września w Warszawie w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. W targach weźmie udział 250 wystawców z 11 krajów – Polski, Belgii, Danii, Czech, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Słowacji,  Włoch. Ich ofertę obejrzą goście z całej Polski, a także z ponad 30 krajów świata. Organizatorzy - Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni oczekują blisko 17 000 zwiedzających. Tegoroczne hasło wystawy brzmi: OGRODY Z CHARAKTEREM. Będzie to też motyw przewodni programu pokazów i prezentacji. ,,Zielona branża” – czyli projektanci i tworzący ogrody, przedstawiciele centrów ogrodniczych, producenci i wszyscy zawodowo związani z zielenią, spotkają się na targach w piątek, aby poznać nowości i trendy oraz wziąć udział w seminariach i konferencjach. W sobotę i niedzielę ze specjalnego programu skorzystają właściciele ogrodów, pasjonaci sztuki ogrodowej i początkujący amatorzy. Rośliny pokaże w tym roku blisko 150 firm. Wystawcy zaprezentują nowości, rzadkie rarytasy, rośliny do małych i dużych ogrodów. Oprócz roślin zobaczymy wszystko, co niezbędne do tworzenia i utrzymania ogrodu w dobrej kondycji – rozwiązania techniczne, narzędzia i środki do pielęgnacji, a także wzornictwo i dekoracje ogrodowe – donice, materiały wykończeniowe oraz stylowe drobiazgi. Wystawa to nie tylko piękne rośliny i pomysły na zagospodarowanie zielonej przestrzeni – to także warsztaty, konsultacje z ekspertami, pokazy florystyczne, sztuki bonsai, ogrodowe kulinaria, wykłady, a także kiermasz roślinnych nowości, zielone zabawy i warsztaty dla dzieci, konkursy. W Konkursie Roślin NOWOŚCI rywalizować będzie blisko 30 nowych odmian. Z kolei Konkurs ZIELONY LAUR wyłoni najlepsze produkty do ogrodu i terenów zielonych. Wyniki konkursów ogłoszone zostaną w piątek podczas otwarcia Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Dodatkową atrakcją dla wielu zwiedzających będzie z pewnością OGRÓD POKAZOWY stworzony specjalnie na Wystawę i umieszczony przed wejściem. Warto wspomnieć, że gościem specjalnym Dnia Architekta Krajobrazu (w sobotę, 31 sierpnia) będzie Noel Kingsbury – brytyjski architekt krajobrazu, specjalizujący się w tworzeniu naturalistycznych ogrodów, parków, zielonych ścian i dachów, autor ponad 20 książek.

W czasie targów zapraszamy szczególnie na wydarzenie, które odbędzie się pod naszym patronatem, a więc na pierwszy wykład z cyklu AKADEMII MOJEGO PIĘKNEGO OGRODU! Nasz ekspert dr Przemysław Bąbelewski opowie, jak dobrać krzewy kwitnące do ogrodu.

Wykład rozpoczyna się o godzinie 12.00, 31 sierpnia (w sobotę). Miejsce wykładu: budynek EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, sala pokazów (sala B), piętro I. Wstęp na wykład jest bezpłatny, obowiązuje bilet wstępu na wystawę.

Godziny otwarcia Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE:  

30 sierpnia (piątek): 9.00 - 18.00  

Uroczyste otwarcie o 11.00 w Holu Głównym

31 sierpnia (sobota): 9.00 – 18.00

1 września (niedziela): 9.00 – 17.00

Wstęp dla profesjonalistów bezpłatny – po zalogowaniu na stronę internetową www.zielentozycie.pl 
Piątek jest dniem  dla profesjonalistów.

Bilety dla publiczności w sobotę i niedzielę: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł

e-mail: kontakt@zielentozycie.pl  

www.zielentozycie.pl

www.zszp.pl

Adres: ul. Prądzyńskiego 12/14
Miasto: Warszawa
Start wydarzenia: 2013-08-28 00:00