Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:
•    Jak znaleźć atrakcyjną działkę na sprzedaż
•    Jak szukać działki do wynajęcia
•    Najlepsze mieszkanie na sprzedaż oraz donny na sprzedaż- dlaczego warto korzystać z usług pośrednika

Działki do wynajęcia oraz mieszkania do wynajęcia cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością wśród Polaków.  To o wiele prostsze rozwiązanie niż zakup działki, który wiąże się z dużym obciążeniem finansowym na bardzo wiele lat. Choć i to nie sprawia, że działka na sprzedaż staje się mniej atrakcyjna. Wciąż spore grono konsumentów woli „mieć” niż wynajmować.

Działka na sprzedaż- jak sprawdzić czy jest to działka budowlana?

Zacznijmy od tego, czym jest z definicji działka budowlana. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego działką nazywamy teren, na który zezwala się wybudowanie określonej nieruchomości. Taką nieruchomością może być dom jednorodzinny, blok mieszkalny itd. Rodzaj zabudowy musi być określony w akcie prawnym opisującym konkretna działkę. Ceny za działkę budowlaną są bardzo zróżnicowane. Za działkę budowlaną, w zależności od wielkości, położenia podłączonych mediów zapłacimy od kilkuset do nawet miliona złotych lub więcej. Wszystko zależy od statusu działki. Więcej zapłacimy za lokalizację i na przykład za to, że na danej działce będziemy mogli ruszyć z konkretnym biznesem- na przykład zakładami produkcyjno usługowymi. To, co można wybudować na danym terenie powinno być ujęte w Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.  Nawet jeśli znajdziemy ogłoszenie, że jest do sprzedania atrakcyjna działka, musimy sprawdzić plan zagospodarowania. Inaczej nasze pomysły mogą rozminąć się z rzeczywistością.

Popularna lokalizacja Warszawa Wawer a działki budowlane

Obecnie działka na sprzedaż cieszy się dużym zainteresowaniem klientów w biurach nieruchomości na terenie całego kraju. Co ciekawe spore zainteresowanie wzbudzają też działki do wynajęcia. Wynajem sprzyja czasowemu korzystaniu z określonej posesji. Można sobie wtedy na przykład postawić dom na kółkach i wybudować domek na drzewie. Po zakończeniu okresu najmu lub dzierżawy, nie musimy kłopotać się tym, co zrobić z daną działką. Jednak działka na sprzedaż to opcja bardzo kusząca dla osób, które pragną długotrwałej stabilizacji. Obecnie działka na sprzedaż może być dostępna nie tylko na terenach wiejskich, ale także w aktualnie prężnie rozwijających się dzielnicach miast- takich jak na przykład Warszawa Wawer.