• KALENDARZ OGRODNIKA
  • Ogrody
  • Wideo
  • Konkursy
mojpieknyogrod.pl
mojpieknyogrod.pl
mojpieknyogrod.pl
  • ZAKŁADANIE OGRODU
    • Rośliny ogrodowe
    • Sad
    • Warzywnik
    • Ogrody przydomowe
    • Trawnik
    • Żywopłot
    • Drzewa i krzewy
    • Ozdoby ogrodowe
    • Oświetlenie ogrodu
    • System nawadniania
    • Oczka wodne
    • Skalniaki
    • Płoty i ogrodzenia
  • KWIATY W DOMU
    • Rośliny mieszkaniowe
    • Aranżacje
    • Kwiaty balkonowe
      • Rośliny na taras
    • Pielęgnacja roślin domowych
  • PIELĘGNACJA ROŚLIN
    • Sadzenie roślin
    • Przycinanie roślin
    • Podlewanie roślin
    • Nawożenie roślin
    • Rozmnażanie roślin
    • Ochrona roślin
  • ENCYKLOPEDIA ROŚLIN
    • Byliny
    • Jednoroczne i dwuletnie
    • Drzewa oraz krzewy
    • Rośliny doniczkowe
    • Warzywa
    • Owoce
    • Pnącza
    • Cebulowe
    • Zioła i przyprawy
  • KALENDARZ OGRODNIKA
  • Ogrody
  • Wideo
  • Konkursy
  1. Strona główna
  2. Powojnik Clematis ‘Mazurek’ PBR

Powojnik Clematis ‘Mazurek’ PBR

Mój Piękny Ogród
Opublikowano: 03.08.2015, 14:00
Udostępnij Udostępnij Pinterest

Polska odmiana powojnika o różowych kwiatach z Grupy Viticella charakteryzująca się długotrwałym i obfitym kwitnieniem. Roślina wspina się za pomocą czepnych ogonków liściowych, dorasta do 3-3,5 m wysokości. Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu. Kwiaty są prawie okrągłe, mają 8–10 cm średnicy, składają się z 4 eliptycznych, różowych działek przez środek których przebiega intensywnie różowy, szeroki pasek. Odmiana odporna na mróz, strefa 4. Nadaje się do uprawy w pojemnikach.

Hodowca: Szczepana Marczyński, Polska. Wprowadzenie na rynek w 2015 roku przez szkółkę Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. Sp. k., Polska.

Zgłaszający: CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy, PL-05-800 Pruszków, ul. Duchnicka 27, Polska

Więcej informacji o wystawie "Zieleń to Życie" na stronie internetowej ogranizacji lub oficjalnym profilu na Facebooku.

powojnik

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Piękne jesienne chryzantemy

Jesienna przeprowadzka do domu

Japońskie klony w barwach ognia

Cięcie malin po przymrozkach - wszystko co musisz wiedzieć o jesiennych malinach

Pięknotka cała w koralach

Piękna mieszanka,ostróżki,liliowce,naparstnice
Inne
Sielanka
03.08.2013
Jesienny relax
Inne
Rodzinny Konkurs Ogrodniczy 2021
26.10.2021
czas róż
Inne
Konkurs- Ogrodnik Doskonały lato 2021
30.06.2021
rojniki
Inne
Konkurs- Ogrodnik Doskonały wiosna 2021
12.04.2021
mojpieknyogrod.pl
  • REGULAMIN
  • REKLAMA
  • KONTAKT
  • POLITYKA PRYWATNOŚCI
  • Moje zgody

Dalsze rozpowszechnianie tekstów, zdjęć i materiałów wideo opublikowanych w serwisie w całości lub w części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.

©BURDA MEDIA POLSKA SP. Z O. O. 2026

Elle.pl Kobieta.plGlamour.pl Gotujmy.pl Mamotoja.pl Mojegotowanie.pl National-geographic.pl Party.pl Polki.pl Przyslijprzepis.pl Viva.pl Wizaz.plBurdaconnect.pl

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji jest zabronione oraz wymaga uprzedniej, jednoznacznie wyrażonej zgody administratora serwisu – Burda Media Polska sp. z o.o. Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.