Witam
Nawiązując do tematu „Czym jest dla Was szczęście w ogrodzie”
Dla mnie szczęście w ogrodzie to fakt posiadania ogrodu. Znajduje się na wyjątkowym miejscu, na skarpie w pobliżu lasu i rozciągającej się panoramy miasta. To miejsce na którym powstał nasz ogród, wcześniej nieużytek-wysypisko śmieci, gruzu, szkła i innych odpadów. Pewnego dnia zrodził mi się pomysł, żeby na tym miejscu powstał ogród moich marzeń. Po wielkich staraniach otrzymałam zgodę na zagospodarowanie tego terenu. To było pierwsze szczęście, że moje marzenie się spełniło, że te wysypisko zamieniliśmy na piękny ogród. Wiem jedno, że ,, marzenia się spełniają jeśli się do nich dąży.” Przystąpiliśmy zaraz do ciężkiej pracy, i krok po kroku dążyliśmy do celu, jaki sobie wytyczyliśmy, w pierwszej kolejności uporządkowaliśmy teren, nawieźliśmy nie zliczone tony ziemi, przemyślenia co do zagospodarowania i nasadzenia roślin. Teren pod ogród podzieliłam na zakątki, żeby był urozmaicony. Jest miejsce na rabaty kwiatowe, oazę zieleni, miejsce na grillowanie , kąciki wypoczynkowe, miejsce na zabawę dla wnuków, ale żeby nie było tylko pięknie, musi też być pożytecznie. Stąd powstał mały warzywnik, krzewy czarnej porzeczki, malin, borówek, aronii posadziliśmy także drzewa owocowe i winogrono, które co roku obficie owocuje i służy nam w upalne dni jako parasol. Cały czas nasz ogród tętni życiem o każdej porze roku i dnia zawsze otwarty i wypełniony zapachem. Służy do wypoczynku, spotkań rodzinnych, przyjaciół na łonie natury, przy blasku i zachodzie słońca.
To jest moje szczęście na całe życie – posiadać ten ogród, gdyż stworzyłam go z mężem własnymi pomysłami i własną pracą. Jest to miejsce dla nas nie zwykłe, swoją magią oczarowuje wszystkich. W ciepłe letnie dni przylatują ptaki i pięknie śpiewają, jak również odwiedzają nas wiewiórki. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, gdyż ogród dostarcza nam cudownych wrażeń. Ogród w kwiatach od wiosny po jesień. Moją dumą są posadzone różne gatunki róż, hortensji, piwonii, lilii, maków, floks, georginie, kalie i inne. Wymaga wciąż systematyczności i ciągłej pracy, ale dobrze wiemy, że praca w takich okolicznościach przyrody to sama przyjemność.
Bardzo kocham mój ogród, bo znajduję w nim radość tworzenia natury w takim wydaniu, jaki sprawia mi najwięcej szczęścia .

Serdecznie pozdrawiam