Przepis na Ogród 7/2017

W wakacje najprzyjemniej odpoczywa się nad wodą. Zakładając oczko wodne gwarantujemy sobie przyjemne warunki do odpoczynku bez opuszczania własnego ogrodu. Między innymi o oczkach wodnych piszemy w lipcowym "Przepisie na Ogród".

Gdy upał daje się we znaki, nic tak nie chłodzi, jak bryza z oczka wodnego. I właśnie im poświęciliśmy lipcowy temat miesiąca (s. 16-24). Znajdziecie tu m.in. porównanie gotowych oczek z formy i wykładanych folią, informacje o roślinach polecanych na brzegi, a także garść rad na temat hodowli rybek.

Lato w pełni, więc nasze rabaty wyglądają teraz najpiękniej. U Wiesławy Barańskiej z Bydgoszczy królują floksy (s. 10-11), a u Iwony Kostrzewy z Międzyrzecza – róże sadzone od pokoleń (s. 12-13). Z kolei pięknymi kompozycjami w kolorach tęczy szczyci się Anna Kander-Nowogrodzka z Kwidzyna (s. 8-9).

Zajrzyjcie też koniecznie do działu „Dary z ogrodu”, gdzie znajdziecie list Anny Toott z Płocka o uprawie truskawko-szpinaku, czyli komosy rózgowej (s. 38-39) i 7 sposobów na gąsienice, które zdradza nasz ekspert (s. 40-41).

Życzę Wam przyjemnej lektury i udanych wakacji!