Przepis na Ogród 6/2017

W czerwcu - gdy wiele roślin ogrodowych jest w pełni kwitnienia - zalecamy jeszcze intensywniejszą pracę, by dzięki roślinom dojrzewającym po wakacjach przedłużyć sezon jak długo się da!

W czerwcu mamy najcieplejsze wieczory, co sprzyja długiemu przesiadywaniu w ogrodzie. Pomyśleliśmy więc, że w temacie numeru napiszemy o kącikach wypoczynkowych (s. 14-24). Dowiecie się z niego m.in., jak zaaranżować zaciszne patio, azyl wśród roślin i czym obsadzić skrzynki balkonowe.

Waszej uwadze polecam też listy Roberta Markiewicza z Nowej Soli, który zdradza tajniki uprawy tykwy (s. 36-37) oraz Kingi Barabąs-Mirowskiej z Łodzi opisującej historię plantacji poziomek uzyskanych z nasion (s. 38-39).

Czerwiec to także czas, kiedy nasze rośliny mają pełnię kwitnienia i dojrzewania, a jednocześnie okres wzmożonego ataku chorób i szkodników. Nasza ekspertka Kinga Misztal przygotowała więc praktyczną tabelę z wykazem letnich oprysków!

Mam nadzieję, że nie będziecie musieli z niej korzystać, lecz gdyby coś zaczęło dolegać Waszym plonom, macie małą ściągę.