Przepis na Ogród 6/2016

Czerwcowy numer Przepisu na Ogród stoi pod znakiem pnączy, szpinaku oraz masy innych inspirujących artykułów! Dowiedz się jak czerpać maksimum radości z ogrodu!

Każdy miesiąc w ogrodzie rządzi się swoimi prawami. Dla mnie czerwiec to czas, kiedy chętnie spoglądam na pergole, które mienią się wtedy różnymi kolorami i uwodzą zapachem. Jest to bowiem pora kwitnięcia wielu pnączy. I to właśnie tym roślinom poświeciliśmy temat numeru.

Dzięki nim można stworzyć zielone ściany lub kwitnące parawany (s. 16-17), ożywić zacienione zakątki (s. 18-19) albo wyhodować smaczne owoce (s. 20). Aby co roku zachwycały, warto je odpowiednio przyciąć (s. 22-23).

Czerwcowy warzywnik również dostarcza radości wieloma smakami. Anna Toott z Płocka opowiada, jak przekonała rodzinę do jedzenia szpinaku (s. 36-37), a nasza ekspertka Katarzyna Okrucińska zachęca do uprawy bobu (s. 40). Z kolei Monika Dobosz z Opola przysłała nam przepis na tarte z botwinka i młodym groszkiem (s. 52-53). Już nie mogę się doczekać, żeby go wypróbować, a Wy?