Przepis na Ogród 4/2016

Wiosna w pełni, przez to w ogrodzie do wykonania jest wiele czynności, które My, Ogrodnicy tak przecież lubimy. Kwietniowy Przepis na Ogród to wiele porad, jak ten czas pożytecznie wykorzystać.

Zacienione części ogrodu często budzą wiele wątpliwości aranżacyjnych. Czy cos tam urośnie oprócz mchu? Oczywiście, że tak! Gatunków, które doskonale radzą sobie bez dużej ilości światła jest naprawdę wiele. Wśród nich są atrakcyjne rośliny okrywowe, dekoracyjne funkie i pachnące zioła. Przeczytajcie nasz temat miesiąca (s. 16-24) i ruszajcie obsadzać Wasze rabaty w cieniu.

Wiosna to czas, kiedy nie tylko wysiewamy nowe rośliny, lecz także powinniśmy zadbać o kondycje już rosnących. Nasi eksperci przypominają o opryskach jabłoni (s. 40- 41) i sposobach ochrony rozsady (s. 44-45).

Tym, którzy szukają pomysłów na stworzenie nowej architektury ogrodowej polecam list Teresy Chmury z Medrzechowa o tym, jak wykonała swoje oczko wodne ze skalniakiem. Życzę Wam miłej lektury i obfitych plonów w nowym sezonie ogrodniczym!