Przepis na Ogród 1/2016

Styczeń - niezależnie od pogody - może być miesiącem pożytecznie spędzonym przez pasjonatów ogrodnictwa. W styczniowym numerze Przepisu na Ogród zdradzamy sekrety, jak sprawnie czas ten wykorzystać!

Gdy ogród spoczywa w zimowym śnie, więcej uwagi poświęcamy roślinom w domu. Trzeba sprawdzić, czy nie mają zbyt gorąco od kaloryferów, nawilżyć powietrze, zasilić te gatunki, które akurat kwitną. Jak prawidłowo pielęgnować kwiaty i jak dobrać je do odpowiedniego stanowiska, przeczytacie w temacie miesiąca na str. 14-23.

Jeśli macie ochotę na świeżą porcję warzyw z grządki, Katarzyna Józefowicz z Łodzi pisze o swoich zimowych zbiorach jarmużu, brukselki i pora (str. 36), a Przemysław Budzisz z Władysławowa poleca uprawę brukwi (str. 38). Z kolei Kinga Marciniak-Łyda ze Szczekarkowa radzi w mroźne wieczory rozgrzać się kawą z żołędzi (str. 50).

Styczniowy „Przepis na Ogród” jak co roku dostępny jest w wersji z kalendarzem ściennym w cenie 4,99 zł. Zachęcam do kupienia naszego poradnika z tym dodatkiem i spędzenia 2016 roku w ogrodach naszych Czytelników.