Przepis na Ogród 11/2015

"Przepis na Ogród" jest magazynem tworzonym przez ogrodników dla ogrodników. Każda strona wypełniona jest poradami i inspiracjami nadsyłanymi przez Czytelników, ich stosowanie to klucz do pięknego i zdrowego ogrodu.

Każda pora roku ma swoje zalety, ale tylko jesienią możemy oglądać niezwykły spektakl kolorów na rabatach. Czerwone winobluszcze i berberysy, srebrzyste pióropusze traw ozdobnych, fioletowe wrzosy, złociste chryzantemy czy pomarańczowe dynie tworzą zachwycające pejzaże. Właśnie jesiennemu ogrodowi poświęciliśmy temat numeru (str. 16-24). Nasi czytelnicy polecają nie tylko sprawdzone kompozycje roślin, lecz także stylowe dekoracje.

 

 

Na koniec sezonu ogrodników czeka sporo pracy związanej z przygotowaniem grządek do zimy. Anita Barcik z Kędzierzyna-Koźla pisze o jesiennym nawożeniu (str. 56), Grzegorz Chęciński z Białej Rządowej poleca wykorzystanie szklarni jako pomieszczeń do zimowania roślin (str. 60), a znany bloger Leszek Ciepielski radzi, jak wysadzić czosnek (str. 28-29).

Życzę Wam przyjemnej lektury i zachęcam do przysyłania listów oraz e-maili.