W ogrodnictwie nie ma miejsca na nudę, co dowiodły poznańskie targi Gardenia, w których jak co roku miałem przyjemność uczestniczyć. Cieszę się, że obok sadzonek, nasion, narzędzi czy mebli znalazły się inteligentne rozwiązania, dzięki którym w naszych ogrodach swój azyl odnajdą również pożyteczne zwierzęta.

To właśnie z troski o środowisko powstał nasz artykuł „Bliżej natury” (s. 26-31), w którym zachęcamy do ekologicznej uprawy warzyw, owoców i roślin ozdobnych. To wcale nie jest trudne, drogie ani pracochłonne, a ile przynosi korzyści! Może warto zacząć od założenia łąki kwietnej (s. 24-25), która nam zapewni niezapomniany widok, a pożytecznym pszczołom mnóstwo nektaru.

Coraz cieplejsze dni zachęcają do wypoczynku wśród budzącej się do życia przyrody. Pora zatem zaaranżować nasz salon pod chmurką odpowiednimi meblami, aby było i stylowo, i komfortowo (s. 32-34). Dla właścicieli małych ogrodów i działek także mamy nie lada gratkę – nowe odmiany magnolii, które nie zajmują dużo miejsca (s. 12-15). A skoro święta za pasem, to nie mogło zabraknąć prezentów. Mamy dla Państwa kupony rabatowe na zakupy w najlepszych sklepach ogrodniczych!

Bądźmy bliżej natury

Grzegorz Pawlik, redaktor naczelny

Spis treści

s.6 - Wesołych świąt!
s.12 - Cudne magnolie
s.16 - Judaszowce
s.18 - Judaszowiec kanadyjski
s.20 - Fantazyjne żurawki
s.24 - Kwietna łąka pełna nektaru
s.26 - Bliżej natury!
s.32 - Urządzamy kącik wypoczynkowy
s.36 - Dzwonki w roli głównej
s.38 - Łańcuchy deszczowe
s.40 - Dwa pomysły na jeden ogród
s.58 - Niezwykłe roboty koszące
s.60 - Wysiewamy groszek
s.62 - Smakowity rabarbar
s.68 - Rośliny na piedestale
s.72 - Niezwykłe drzewo chrzanowe
s.74 - Naturalne metody na ból głowy
s.76 - Ogrody Czytelników
s.78 - Redakcyjna poczta
s.80 - Prawne porady ogrodnicze
s.82 - Aktualności
s.84 - Krzyżówka
s.85 - Superoferta prenumeraty!
s.86 - Wielka akcja rabatowa
s.90 - Zapowiedzi