O tej porze roku oferta szkółkarska jest bodaj największa, rośliny zdrowe i wyrośnięte i – co najważniejsze – na zewnątrz panują warunki sprzyjające ukorzenianiu. Ziemia jest ciepła, ale słońce już nie tak mocne, częściej padają też deszcze. Do zimy drzewa i krzewy zdążą się ukorzenić. Jeśli szukacie ciekawych nowości, mamy dla Was kilka interesujących drzew i krzewów prosto z warszawskiej wystawy Zieleń to Życie (s. 70-73).

Trwa też sezon na sadzenie cebulek. Wybraliśmy dla Was kilkanaście tych mniej oczywistych, ale nie mniej pięknych niż tulipany czy hiacynty (s. 16-20). Zainteresowanym polecam jesienne wydanie naszego nowego pisma „Ogrodnicze ABC”, w całości poświęconego kwiatom cebulowym.

 

Podobno to Einstein powiedział, że gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia. Te pożyteczne owady wymierają i jeśli w porę nie zadziałamy, popadniemy w tarapaty. Dlatego przyłączmy się do akcji Greenpeace’u, mającej na celu powstrzymanie tragedii. Każdy może pomóc (s. 28-31)! Najlepiej zacząć od własnego ogrodu, działki i podwórka.

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - GooglePlay dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.