Mój Piękny Ogród 10/2015

Październikowy "Mój Piękny Ogród” pełen inspiracji jest oraz porad, pomagających właściwie przygotować ogród do zbliżającej się wielkimi krokami zimy.

„Już październik i ta jesień…” – mogliby zanucić wszyscy ci, którzy nie godzą się
z odejściem lata. Nam, prawdziwym ogrodnikom, daleko jednak do melancholii! Za oknem króluje wszak najpiękniejsza pora roku pełna zachwycających ognistych barw liści i niezrównanych smaków dojrzałych owoców.

Pierwsze skrzypce grają eleganckie zawilce o kwiatach w niemal całej gamie barw i o przeróżnych kształtach. Towarzyszą im rozkwitające właśnie o tej porze skalnice. W październikowym numerze naszego magazynu podpowiadamy, dzięki którym gatunkom jeszcze raz przeżyjemy w ogrodzie wspaniały spektakl kwitnienia.

Czymże jednak byłby początek jesieni bez finału naszej corocznej zabawy
– konkursu Ogrodnik Doskonały? Na stronach 74-77 z dumą prezentujemy laureatów pierwszych nagród. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 Październikowy "Mój Piękny Ogród" dostępny również w wersji tabletowej! Pobierz z:


                    
     

 

Początek jesieni to również czas zbioru ostatnich owoców deserowych odmian winogron. Przełom września i października to również dobry moment, by posadzić cebule kwiatowe  tulipany, hiarcynty czy narcyzy. Trud włożony w sadzenie roślin cebulowych jesienią z nawiązką zwróci się na wiosnę  wtedy to te piękne kwiaty cieszyć będą oczy, radośnie zwiastując rozpoczęcie sezonu ogrodniczego.

Mój Piękny Ogród” 10/2015 to także nieoceniony Magazyn Praktyczny, w którym zdradzamy tajniki przesadzania młodych drzewek i zakładania wrzosowiska oraz podpowiadamy, jak pielęgnować rośliny na balkonach, w sadzie i warzywniku. Koniecznie zajrzyj do najnowszego numeru naszego magazynu!

Dodatkowo w numerze 10/2015 “Mojego Pięknego Ogrodu” między innymi:

  •  Skalnica na jesień  jej malownicze, przypominające gwiazdki kwiaty rozwijają się od września do listopada.
  • Stołówka w ogrodzie  w okresie owocowania dzikie krzewy zdobią ogród i dostarczają ptakom pożywienia.
  • Oryginalne iglaki z polskich szkółek  wśród nich nietrudno znaleźć rośliny nadające się do uprawy w niemal każdych warunkach.
  • Liście lecą z drzew... – nie wszystkie opadłe liście należy uprzątać, bo nadają się na ściółki i zimowe okrywy.

Październikowy numer Mojego Pięknego Ogrodu w sprzedaży od 25.09. Miesięcznik dostępny w kioskach i punktach sprzedaży prasy oraz w wydaniu na urządzenia mobilne.

 

Mój Piękny Ogród rozwija się dla Ciebie 

Redakcja Mojego Pięknego Ogrodu z dumą ogłasza, że październikowy numer magazynu będzie wydany w wersji przeznaczonej na urządzenia mobilne! Wydanie interaktywne można kupić w sklepach Google Play dla systemu Android oraz App Store dla iOS! Z okazji premiery wydania tabletowego lipcowy numer można pobrać ze sklepów za darmo. Miłej lektury!

 
Dodatkowo, polecamy aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. Aplikację Księżycowy kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w Moim Pięknym Ogrodzie, redakcja udostępnia poprzez technologię Tap2c dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.