Środek kalendarzowej zimy nie musi oznaczać letargu – zarówno dla roślin, jak i pielęgnujących je ogrodników. Pasjonaci dbania o florę również w zimie mają zajęcie, a to wszystko dzięki rozsadom oraz licznym roślinom domowym, choćby zdobywającym coraz większą popularność miniroślinom. Na zewnątrz natomiast, pomimo niesprzyjających warunków, wiele gatunków pod warstwą śniegu w uśpieniu czeka na wiosnę, stosując wykształcone przez wiele lat systemy obronne. Jakie? Po odpowiedź zapraszamy do styczniowego numeru „Mojego Pięknego Ogrodu”.

                                          
 

Osobom lubiącym eksperymentować i zmieniać w swoim ogrodzie na przykład miejsce wypoczynku, polecamy inspirujące projekty pawilonów i altan, tworzących wygodną oazę spokoju nawet na niewielkiej przestrzeni.  Styczniowy „Mój Piękny Ogród” to również skarbnica wiedzy o następujących tematach: 

  • Turzyce – wszechstronne kuzynki traw
  • Na przekór mrozom
  • Róże jak śnieg białe
  • Warzywnik – dobranie gleby do zasiewu – oraz nowości: pasternak, brukiew, jarmuż 

W Magazynie Praktycznym między innymi porady, jak wysiewać rozsadę oraz jak poprawnie spulchnić glebę, ograniczając rozwój grzybów oraz mchów. Po więcej informacji zapraszamy do styczniowego numeru „Mojego Pięknego Ogrodu”.