Kocham Ogród 6/2018

Aranżacja ogrodowych miejsc wypoczynkowych - to jej poświęcamy najwięcej uwagi w czerwcowym "Kocham Ogród". Prócz inspiracji, w magazynie zawarliśmy wiele porad, pomagających przygotować ogród do zbliżającego się lata. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Ciepłe, czerwcowe wieczory kojarzą mi się z zapachem wiciokrzewu, który rośnie koło mojej altanki i umila wypoczynek wszystkim domownikom. Wspominam o tym, bo to początek wakacji, sezonu urlopowego i odpoczynku od codziennych trosk.

Właśnie dlatego w tym miesiącu Supertemat poświęciliśmy aranżacjom kącików wypoczynkowych (s. 12-21). Wcale nie trzeba mieć dużego ogrodu, aby stworzyć miłą dla ciała i ducha przestrzeń. Czasami wystarczą tylko mały stolik i krzesło, niekiedy fotel, nad którym rozwiniemy zwiewny baldachim, a jeszcze innym razem hamak.

To co jednak jest niezbędne, to drzewa, krzewy oraz kolorowe kwiaty. Nie od dziś bowiem wiadomo, że rośliny pomagają się wyciszyć i zrelaksować. Wiem, że w Waszych ogrodach czeka sporo pracy, bo to szczyt sezonu. Mimo tego znajdźcie trochę czasu dla siebie i pozwólcie sobie na kilka chwil błogiego lenistwa.