Kocham Ogród 5/2018

Majowy "Kocham Ogród" przepełniony jest informacjami o kwitnących roślinach, przede wszystkim drzewach i krzewach. Niekwestionowaną gwiazdą supertematu są różaneczniki, przedstawiamy triki na ich sadzenie, pielęgnację oraz cięcie. Zapraszamy do kiosków.

Maj to miesiąc, w którym pełnię kwitnienia ma większość drzew i krzewów, ale bez wątpienia królami rabat są w tym czasie różaneczniki. I to właśnie tym roślinom poświęciliśmy Supertemat (s. 12-21). Prezentujemy w nim polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich ciekawe odmiany oraz podpowiadamy, jak dbać o te krzewy, by niezawodnie kwitły.

Waszej uwadze polecam również artykuł o daliach (s. 24-27). Gdy minie niebezpieczeństwo wystąpienia wiosennych przymrozków, trzeba wysadzić ich karpy, żeby pod koniec sezonu cieszyć się ich kwiatami. Przeczytajcie też koniecznie nasze porady o zakładaniu rabaty ziołowej (s. 40-43), o szkodnikach glebowych i sposobach ich zwalczania (46-47), a także o aranżowaniu kącika wypoczynkowego (s. 32-33).

Życzę Wam miłej lektury i zachęcam do tego, abyście przysyłali zdjęcia swoich ogrodów. Po publikacji zapłacimy za nie aż 300 zł!