Kocham Ogród 2/2018

Luty za pasem, czas nieśmiało rozpocząć prace ogrodowe! W Supertemacie pokazujemy, jak przeprowadzić ważne, wiosenne cięcie drzew i krzewów. Zapraszamy do kiosków!

Powoli budzimy się już z zimowego letargu i ruszamy z pierwszymi pracami w ogrodzie. Jeśli pogoda na to pozwala, zabieramy się za cięcie drzew i krzewów. Jak to prawidłowo zrobić, dowiecie się z naszego Supertematu (s. 12-19).

W lutym możemy już rozpocząć także z produkcję rozsady (s. 40-41), ale zanim wysadzimy ją do gruntu, sprawdźcie, jaki macie rodzaj gleby (s. 46-47). Dzięki temu w nadchodzącym sezonie na pewno uzyskacie zdrowe i obfite plony.

Jeżeli szukacie inspiracji, co posadzić w 2018 roku na grządkach i rabatach, polecam Wam pachnące gatunki (s. 20-21) oraz niezawodne, zimozielone jałowce (s. 22-23), a także sprawdzone odmiany papryki (s. 38-39).

 

A tych, którzy chcieliby coś zmienić w aranżacji swoich zielonych przestrzeni, odsyłam na strony 32-34, na których prezentujemy 13 pomysłów na odświeżenie ogrodu. Miłej lektury!