Aktualnie wieści z budowy ogrodu

Dzięki trwającej od początku marca zbiórce, marzenie o stworzeniu ogrodu stymulującego rozwój rodzeństwa zaczęło się urzeczywistniać. Wsparcie wielu osób sprawiło, że obecnie w ogrodzie kończone są prace brukarskie, a następnym krokiem jest sadzenie roślin oraz zmontowanie elementów drewnianych - skrzyń oraz pergoli. 

Do osiągnięcia założonego celu zbiórki jednak jeszcze daleko, podobnie jak do zakończenia prac na ogrodem, stąd gorąco zachęcamy do wspierania projektu. Swoją cegiełkę w budowie ogrodu sensorycznego Maska i Poli można dołożyć nie tylko wspierając inicjatywę finansowo. Aktualnie projektantka ogrodu Anna Kłodzińska-Oleksy poszukuje drewnianej huśtawki (może być sam stelaż, siedzisko rodzice mają) oraz łódki drewnianej do sensorycznego kącika morskiego (może być stara, do naprawy). Każdy przelew oraz przekazana rzecz to krok bliżej w stronę ukończenia ogrodu, miejsca w którym pod okiem specjalistów Maks i Pola będą walczyć z o lepsze jutro.

 

 

Ogród marzeń

Trzyletnia Pola oraz dziesięcioletni Maks cierpią na chorobę Leigh'a, znaną również jako zwyrodnieniowe układu nerwowego. Ciągły ból oraz częste ataki padaczki to jedne z podstawowych objawów nieuleczalnego schorzenia o podłożu genetycznym.  

By zapewnić rodzeństwu rozwój oraz bezbolesne życie potrzebne są leki oraz rehabilitacja, których miesięczny koszt to około 8-9 tysięcy złotych. Ogromną pomocą w rozwoju rodzeństwa byłby ogród sensoryczny, którego zaprojektowania podjęła się Anna Kłodzińska-Oleksy z bloga www.pomyslowyogrod.pl. 

Ogród podzielony jest na strefy stymulujące zmysły oraz przestrzeń do spacerowania i treningu fizycznego. Przebywając w ogrodzie rodzeństwo będzie nie tylko miało miejsce do odpoczynku w przyjemnym otoczeniu, ale również możliwość rozwoju w specjalnie zaprojektowanych do rehabilitacji przestrzeniach. Wykonanie takiego ogrodu to jednak spory wydatek, w którym możemy pomóc. 

 

Projekt ogrodu wraz z jego najważniejszymi elementami

Zbiórka prowadzona jest pod poniższym adresem

 

Pomóż stworzyć ogród sensoryczny dla Maksa i Poli

 

Maksowi i Poli można pomóc również przekazując 1% podatku:

KRS 0000037904

Cel szczegółowy 1%: 6945 

Michalczuk Maksymilian 

KRS 0000362564

Cel szczegółowy 1%: Pola i Maks Michalczuk

Start wydarzenia: 2017-03-01 00:00
Koniec wydarzenia: 2017-08-31 23:59