W książce Kalicińscy od kuchni Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerów, oraz jej brat Mirosław Kaliciński, pasjonat gotowania i smakosz, zabierają czytelników w podróż po krainie smaków. 

Prócz pełnych pasji opowieści o jedzeniu, czytelnik znajdzie tu kilkadziesiąt wyjątkowych przepisów. Każdy z nich wielokrotnie przetestowany przez rodzeństwo Kalicińskich, ludzi, dla których życie musi być pełne smaku. 

Skąd zgoda na JESZCZE JEDNĄ książkę kucharską wobec ich zatrzęsienia? Z prostego faktu, że oboje z moim bratem nieco odchodzimy od klasycznego sposobu podawania przepisów i receptur na rzecz otoczki.(…) Kuchnia, stół, jedzenie łączy pokolenia, scala rodzinę. Skąd w nas takie zamiłowanie do pichcenia? Od Taty. Nasz Tata wspaniale gotował. Dzisiaj my jesteśmy królami naszych domowych kuchni i sami zbieramy słowa uznania za jakieś smakołyki – za zupę szczawiową, za francuskie rogaliki i setki innych. 

 

 

 

Dane Wydawnicze: 

Autorzy: Małgorzata i Mirosław Kalicińscy 

Tytuł: Kalicińscy od kuchni 

Data premiery: 27.04.2016 

Cena: 49,90 zł 

ISBN: 978-83-8053-082-9 

Oprawa: flexi, liczba stron: 300, format: 165 x 217 mm 

 

O Wydawnictwie Burda Książki: 

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych.

W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów.

Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce. 

 

Start wydarzenia: 2016-04-27 00:00