W związku z organizacją serii spotkań dla Inwestorów indywidualnych, zainteresowanych budownictwem energooszczędnym (m.in. dopłatami do budowy domów jednorodzinnych) przedstawiamy nową inicjatywę „Postaw na dom, buduj energooszczędnie” oraz zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach wiosennej edycji, które odbędzie się we Wrocławiu 10 kwietnia 2014 roku (w godz. 18-21) w Restauracji Steinhaus, przy ulicy Pawła Włodkowica 11 i będzie kolejnym z cyklu 12 spotkań w całej Polsce.

Całej akcji Budujące Czwartki z Domowy.pl przyświeca idea propagowania budownictwa jednorodzinnego, szczególnie w standardzie energooszczędnym. Do tej pory, przy pełnej frekwencji, odbyły się już spotkania m.in. we Wrocławiu (filmowa relacja ze spotkania: https://www.postawnadom.pl/budujace-czwartki.html), Krakowie, Katowicach, Lublinie, czy Poznaniu. Uczestnicy mają okazję poznać cechy domu energooszczędnego, dowiedzieć się m.in. jak dobierać materiały, czy zadać indywidualne (własne) pytania ekspertom. Najważniejszym aspektem są walory edukacyjne i informacyjne. Inwestorzy zapoznają się z najnowszymi trendami (np. technologicznymi) oraz wymogami współczesnego budownictwa jednorodzinnego (np. wynikającymi z nowych przepisów). Tematyka spotkań zwraca uwagę na najważniejsze etapy i zagadnienia związane z budową domu w standardzie energooszczędnym, a na przykładzie porównania budowy domu w różnych standardach umożliwia również porównanie kosztów budowy i eksploatacji takich budynków. Ważnym elementem prelekcji są tematy związane z finansowaniem budowy domu w wysokim standardzie energooszczędnym – m.in. na przykładzie dopłat oferowanych przez NFOŚiGW oraz aktualne zmiany w przepisach budowlanych.

W związku z dużym zainteresowaniem Inwestorów dopłatami do domów energooszczędnych oraz warunkami, jakie muszą spełnić – dokumentacja i gotowy budynek, zależy nam na przybliżeniu zasad, którymi powinien kierować się Inwestor w swoich wyborach oraz przedstawieniu istniejących możliwości finansowania budowy i doboru poszczególnych składowych w kontekście danego budżetu na realizację inwestycji. 

Pierwsze spotkanie wiosennej edycji odbędzie się właśnie we Wrocławiu, kolejne w Krakowie, Poznaniu i Rzeszowie. Każde ze spotkań organizowane jest w kawiarnianej scenerii dla mniej więcej 50 osób i przewidziane na ok. 3h od godz. 18 do 21.

Na spotkanie należy zapisać się przez formularz na stronie WWW.DOMOWY.PL

Adres: Wrocław
Start wydarzenia: 2014-04-07 00:00
Koniec wydarzenia: 2014-04-10 00:00