Lato to idealna pora roku na niezapomniane przeżycia w gronie przyjaciół
i znajomych. Wspólne biesiady na tarasie, w ogrodzie lub w domu potrzebują malowniczej, klimatycznej oprawy. Zaskocz swoich gości nie tylko lekką sałatką ze świeżych owoców lub warzyw, ale również pięknymi dekoracjami z kwiatów.

Wystarczy odpowiednie narzędzie, żeby w okamgnieniu wyczarować doskonale prezentujący się bukiet, dodający całemu spotkaniu sielskiego klimatu. Dzięki cięciu pewnym narzędziem oraz przemyślanej pielęgnacji, kwiaty te o wiele dłużej zachowają świeżość. Oto, jak pielęgnować oraz czym sprawnie przyciąć kwiaty do wazonu.

                            

Fiskars nożyczki 18 cm S92 (zdj.: materiały producenta)

Zasady cięcia kwiatów do wazonu 

Po pierwsze pamiętajmy, iż tniemy tylko ostrym i zdezynfekowanym narzędziem, by niepotrzebnie nie kaleczyć pędów. Tępe narzędzie miażdży łodygę, co może doprowadzić do groźnych chorób. Ścięte kwiaty będą lepiej pobierać wodę, gdy utniemy je gładko tuż nad węzłem.

Ważny dla trwałości kwiatów w wazonie jest również ich zbiór w odpowiedniej fazie rozwoju. Jedne kwiaty należy zbierać częściowo rozwinięte, inne w pełnym rozkwicie, jeszcze inne wyłącznie w fazie wypuszczania pąków.

Aby nasza kompozycja długo zachowała urodę, należy pamiętać dodatkowo
o częstej wymianie wody w wazonie.
Woda powinna być letnia. Warto dodać do niej odżywkę do kwiatów ciętych, która dostarczy niezbędną ilość cukru oraz ograniczy rozwój bakterii.

Czym najlepiej ścinać świeże kwiaty?

Sekator i nożyczki to idealne narzędzia, które dedykowane są do przygotowania kwiatowych kompozycji. Dla miłośników ogrodów Fiskars w swojej ofercie posiada szeroką gamę sekatorów, w tym jednoręczne, które doskonale sprawdzą się przy cięciu delikatnych kwiatów, drobnych gałązek, kartonu, drutu czy gąbki. Mogą zatem okazać się bardzo pomocne szczególnie przy tworzeniu kwiatowych dekoracji.  

Narzędzia marki Fiskars łączą w sobie innowacyjne wzornictwo, trwałość, ergonomię, jakość oraz funkcjonalność. To produkty stworzone z myślą
o wszystkich, dla których obcowanie z przyrodą odgrywa szczególną rolę.

Idealne narzędzia do lekkich prac ogrodniczych oraz dekoracyjnych

                             

Fiskars linia sekatorów PowerGear™X (zdj.: materiały producenta)

 

Sekatory z linii PowerGear™X doskonale sprawdzą się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy balkonie. Wyróżnia ich unikalny mechanizm zwiększający trzykrotnie siłę cięcia. Gwarantuje to lekkość pracy. Ponadto rączki narzędzia wykonane są z lekkiego a jednocześnie wytrzymałego tworzywa FiberComp™. Natomiast twarde, odporne na korozję ostrza zapewniają wysoką jakość cięcia, zaś powłoka PTFE na górnym ostrzu dodatkowo minimalizuje tarcie podczas pracy.

                          

Fiskars sekator PowerLever™ P45 (zdj.: materiały producenta)

Zaprojektowany specjalnie dla kobiet niewielki sekator nożycowy PowerLever™ P45 charakteryzuje niezwykła lekkość cięcia, dzięki zastosowaniu tworzywa FiberComp™. Dodatkowo wyposażony jest w dźwignię PowerLever™, która zapewnia równoległy ruch rączek i redukuje obciążenia mniejszych i słabszych palców.

                     

Fiskars sekator Fingerloop P44 (zdj.: materiały producenta)

Jeśli chcemy przygotować bukiet z kolczastych roślin, np. róż, idealnym rozwiązaniem jest praktyczny sekator nożycowy Fingerloop P44. Wyróżnia go bezpieczny uchwyt typu Fingerloop gwarantujący bezpieczeństwo pracy, chroniąc dłonie przed ewentualnymi urazami.

                

Fiskars nożyce Fingerloop SP45 (zdj.: materiały producenta)

Równie ciekawą propozycją są nożyce uniwersalne Fingerloop SP45. Mocne ostrza doskonale poradzą sobie z cięciem kartonu, cienkiej blachy, drutu czy węży PCV.

                

Fiskars nożyczki 21 cm S90 (zdj.: materiały producenta)

Nożyczki to narzędzia nie tylko niezbędne w domu, ale także bardzo przydatne do prac w ogrodzie. W bogatej ofercie Fiskars znajdziemy między innymi uniwersalne nożyczki ogrodowe 21 cm S90, które przeznaczone są do cięcia kwiatów, ziół i innych roślin.

                

Fiskars nożyczki do kwiatów S28 (zdj.: materiały producenta)

Przycinanie drobnych roślin doniczkowych stanie się niezwykle proste i zajmie nam zaledwie kilka chwil dzięki nożyczkom do kwiatów S28 z ząbkowanym ostrzem.