Konkurs - jak wygrać?

  1. Wejdź na fanpage Kocham Ogród na Facebooku i zamieść w komentarzu pod postem konkursowym zdjęcie przedstawiające odpowiedź na pytanie: Jak wygląda Twój ogród przyjazny pszczołom, motylom i innym pożytecznym stworzeniom?
  2. Regulamin dostępny jest TUTAJ
  3. Na zgłoszenia czekamy od 13.07.2022 do 23.59 20.07.2022
  4. Spośród zdjęć opublikowanych pod postem konkursowym redakcja wybierze 3 laureatów, którzy otrzymają książkę „Dziki ogród”.

Konkurs rozstrzygnięty! Oto laureaci:
Iwona Skorupa
Anka Bańka
Agata Szumiela

O książce:
„Dziki ogród” Łukasza Łuczaja to pionierski na polskim rynku poradnik napisany z perspektywy praktyka, naukowca i entuzjasty ochrony bioróżnorodności. Autor opowiada w nim, czym jest dziki ogród i dlaczego warto go założyć, ile gatunków może zmieścić oraz co powinniśmy wiedzieć, zanim zaczniemy go planować. Zostało tu opisanych kilkaset gatunków roślin, które mogą pojawić się w dzikim ogrodzie: kwiatów, drzew, krzewów czy pnączy. Poza tym dowiemy, jak wędrują rośliny, jak sadzić drzewa i się nimi opiekować, jak tworzyć żywopłoty, a także jak wysiewać łąkę kwietną i kiedy ją kosić. Przeczytamy o łące leśnej, mokradłach, wrzosowiskach, leśnych wiosennych kwiatach, mchu, martwych drzewach i gatunkach inwazyjnych, których lepiej unikać. Poznamy również zwierzęta mieszkające w dzikim ogrodzie, ale przede wszystkim zrozumiemy, na czym polega bioróżnorodność i jej kształtowanie. Ta wyjątkowa książka o miłości do przyrody uczy, że nie zawsze trzeba się napracować, aby uzyskać piękny efekt. Czasem warto dać naturze wolność i zobaczyć, jak nas zaskoczy.