Z myślą o ciekawych świata dzieciach, pełnych entuzjazmu i chętnych wyzwań powstała akcja #ZDROWOROSNA, której organizatorem jest największa polska firma nasienna W. Legutko. Jej zamysłem jest pokazanie dzieciom jak ważne jest uprawianie własnych warzyw i zdrowe odżywianie. Mogą w niej wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym klas 1-3 szkół podstawowych. Dlaczego właśnie ta grupa wiekowa? Ponieważ dzieci w tym wieku są ciekawe świata i kształtują się ich zainteresowania, dlatego tak bardzo ważne jest poszerzanie ich horyzontów. Akcja ma za zadanie inspirować dorosłych, aby w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne. Strona Akcji: www.legutko.com.pl/zdroworosna

Na czym polega akcja #ZDROWOROSNA?

Akcja to przede wszystkim połączenie edukacji i zabawy ogrodniczej! Jej zaletą jest fakt, że nie wiąże się z żadnymi kosztami dla jej uczestników. Jeśli szkoła/przedszkole chce wziąć w niej udział, wówczas dyrektor/nauczyciel powinien zgłosić swoją placówkę edukacyjną wypełniając odpowiedni formularz znajdujący się na stronie organizatora.

fot.mat. prasowe

Następnie bezpłatny zestaw startowy należy odebrać z najbliższego centrum ogrodniczego biorącego udział w akcji. Nauczyciele/wychowawcy mogą pobrać ze strony internetowej organizatora materiały szkoleniowe oraz skorzystać z przygotowanych filmów edukacyjnych. Kampania jest ograniczona czasowo - trwa do 17.06.2022 r. lub do wyczerpania pakietów edukacyjnych.

Dzięki zajęciom #ZDROWOROSNA dzieci rozpoczynają przygodę z ogrodnictwem i uczą się odpowiedzialności, ponieważ każde z nich musi dbać o swoją roślinkę. Akcja zachęca do zakładania przydomowych ogródków i uczy prawidłowych nawyków żywieniowych, ponieważ warzywa ze swojego ogródka są zdrowe!
Organizator akcji jest również partnerem programu MasterChef Junior, w którym jego młodzi uczestnicy korzystają z produktów oznaczonych #ZDROWOROSNA! Zestawy te oraz wiele innych można nabyć w wybranych centrach ogrodniczych oraz sklepie Internetowym W.Legutko. Rozbudzają one zainteresowania ogrodnicze dzieci.

Konkurs dla całej rodziny

Akcji #ZROWOROSNA towarzyszy youtuberski konkurs! Każde dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym może wziąć w nim udział niezależnie od tego czy było uczestnikiem akcji. Wystarczy nagrać wraz z rodzicem krótki filmk (maks. 3 min.) przedstawiający np. tworzenie własnego ogródka w domu lub ujęcia z przygotowania dania z wykorzystaniem warzyw i ziół. 

Więcej szczegółów oraz zasady konkursu znajdują się na stronie internetowej https://www.legutko.com.pl/hobby/o-konkursie-zdroworosna/
Do udziału w konkursie zachęcają atrakcyjne nagrody! Laureaci otrzymają:
Zestawy Youtubera (wartość ponad 1000 zł), pakiet produktów ogrodniczych W.Legutko (wartość 500 zł) oraz wizyta w szkole/przedszkolu jednego ze zwycięzców poprzednich edycji programu MasterChef Junior, który odwiedzi  placówkę edukacyjną dziecka, które wygrało konkurs. Regulamin akcji i konkursu: https://www.legutko.com.pl/hobby/zasady-i-regulamin/