Ogród sensoryczny dla Maksa i Poli powstaje!

 • Wiele elementów ogrodu sensorycznego dla Maksa i Poli - rodzeństwa z chorobą Leigh'a - już powstało, rodzice oraz projektantka nadal jednak potrzebują wsparcia w urzeczywistnieniu rodzinnego marzenia.

 • Aktualnie wieści z budowy ogrodu

  Dzięki trwającej od początku marca zbiórce, marzenie o stworzeniu ogrodu stymulującego rozwój rodzeństwa zaczęło się urzeczywistniać. Wsparcie wielu osób sprawiło, że obecnie w ogrodzie kończone są prace brukarskie, a następnym krokiem jest sadzenie roślin oraz zmontowanie elementów drewnianych - skrzyń oraz pergoli. 

  Do osiągnięcia założonego celu zbiórki jednak jeszcze daleko, podobnie jak do zakończenia prac na ogrodem, stąd gorąco zachęcamy do wspierania projektu. Swoją cegiełkę w budowie ogrodu sensorycznego Maska i Poli można dołożyć nie tylko wspierając inicjatywę finansowo. Aktualnie projektantka ogrodu Anna Kłodzińska-Oleksy poszukuje drewnianej huśtawki (może być sam stelaż, siedzisko rodzice mają) oraz łódki drewnianej do sensorycznego kącika morskiego (może być stara, do naprawy). Każdy przelew oraz przekazana rzecz to krok bliżej w stronę ukończenia ogrodu, miejsca w którym pod okiem specjalistów Maks i Pola będą walczyć z o lepsze jutro.

   

   

   

  Ogród marzeń

  Trzyletnia Pola oraz dziesięcioletni Maks cierpią na chorobę Leigh'a, znaną również jako zwyrodnieniowe układu nerwowego. Ciągły ból oraz częste ataki padaczki to jedne z podstawowych objawów nieuleczalnego schorzenia o podłożu genetycznym.  

  By zapewnić rodzeństwu rozwój oraz bezbolesne życie potrzebne są leki oraz rehabilitacja, których miesięczny koszt to około 8-9 tysięcy złotych. Ogromną pomocą w rozwoju rodzeństwa byłby ogród sensoryczny, którego zaprojektowania podjęła się Anna Kłodzińska-Oleksy z bloga www.pomyslowyogrod.pl. 

  Ogród podzielony jest na strefy stymulujące zmysły oraz przestrzeń do spacerowania i treningu fizycznego. Przebywając w ogrodzie rodzeństwo będzie nie tylko miało miejsce do odpoczynku w przyjemnym otoczeniu, ale również możliwość rozwoju w specjalnie zaprojektowanych do rehabilitacji przestrzeniach. Wykonanie takiego ogrodu to jednak spory wydatek, w którym możemy pomóc. 

   

  Projekt ogrodu wraz z jego najważniejszymi elementami

   

  Zbiórka prowadzona jest pod poniższym adresem

   

  Pomóż stworzyć ogród sensoryczny dla Maksa i Poli

   

  Maksowi i Poli można pomóc również przekazując 1% podatku:

  KRS 0000037904

  Cel szczegółowy 1%: 6945 

  Michalczuk Maksymilian 

  KRS 0000362564

  Cel szczegółowy 1%: Pola i Maks Michalczuk

 • Ulubione 0
 • Zobacz także

 • 0 komentarzy

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady