Kwitnące rośliny cebulowe gwiazdami "Ogrodniczego ABC"!

 • Trzecie tegoroczne wydanie "Ogrodniczego ABC" poświęciliśmy kwitnącym roślinom cebulowym, popularność zawdzięczającym urodzie, mnogości odmian i kolorów oraz wszechstronności w uprawie.

 • Najnowszy numer "Ogrodniczego ABC" w sprzedaży od 24 sierpnia!
  Najnowszy numer "Ogrodniczego ABC" w sprzedaży od 24 sierpnia!
 • Rośliny cebulowe są wręcz wymarzone dla początkujących. Nie trzeba ich przesadzać, przycinać, opryskiwać. Wszystko, co im potrzebne do życia, przechowują w mięsistych łuskach. Dlatego zazwyczaj nie trzeba ich też zasilać, a i podlewanie nie musi być regularne.

  Pierwsze cebulowe zakwitają w lutym, ostatnie późną jesienią. Urosną wszędzie: w pojemnikach, na trawniku, skalniaku, pod drzewami... W niniejszym numerze udowadniamy, że poza “wielką czwórką”, czyli tulipanami, hiacyntami, krokusami i narcyzami, istnieją dziesiątki innych cudnie kwitnących cebul. Powodzenia w uprawie!

   

   

   

  Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

  Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

  Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

  • Start wydarzenia: 2018-08-24 00:00
  • Koniec wydarzenia: 2018-12-07 00:00
 • Ulubione 0
 • 0 komentarzy

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

 

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

  

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady