Poznaj kolor roku „Greenery” w ogrodzie

 • Kolorem roku 2017 Pantone została zieleń "Greenery", która doskonale prezentuje się na ozdobnych donicach, lampionach i małej architekturze. Jest ona również częścią kolekcji farb Altax Viva Garden!

 • (zdj.: materiały prasowe)
  (zdj.: materiały prasowe)
 • Instytut Pantone na podstawie obserwacji rynku w branży poligraficznej, modowej czy wnętrzarskiej oraz w nawiązaniu do globalnych wydarzeń i trendów co roku typuje kolor, który będzie numerem jeden przez kolejne dwanaście miesięcy. Rok 2017 skradły zielenie „Greenery” i ich soczyste odcienie z domieszką żółci, które silnie nawiązują do natury, relaksu i odrodzenia.

  Na stronie Instytutu czytamy: "Odświeżająca i ożywcza zieleń jest symbolem nowego początku". Inspiracji i odświeżenia w swoim otoczeniu poszukują również miłośnicy przydomowych zielonych zakątków – ogrodów, tarasów lub balkonów. Badania przeprowadzone przez IQS na zlecenie Altax Viva Garden! potwierdzają, że dobór kolorów w ogrodzie jest istotny dla większości kobiet w Polsce (65%). Aż 45% osób uważa, że kolorystka stanowi absolutne uzupełninie wystroju.

   

  (zdj.: materiały prasowe)

   

  Paleta farb ogrodowych Altax Viva Garden! to intensywne i stonowane zarazem barwy nawiązujące do zmieniającej się sezonowo przyrody. W letniej palecie królują kolory nawiązujące do radosnych promieni słońca rozpoczynającego nowy dzień, jak też barwy plaży i morza z szumiącym niedaleko lasem o wyrazistej zieleni, do którego chętnie uciekamy myślami.

  Pełna gama kolorystyczna to aż 29 różnych barw, a wśród nich znajdują się zielenie odpowiadające kolorowi „Greenery” – Limonkowy Ciemiernik, Czterolistna Koniczyna, Aromatyczna Szałwia, Pachnący Jałowiec, Zielony Bluszcz czy Wiosenne Bazie, które pozwolą stworzyć zaskakujące kompozycje kolorystyczne dekoracji ogrodowych. Ponadto, to farby, które mają wszechstronne zastosowanie - nadają się idealnie do drewna, cegły, metalu, betonu, a nawet terakoty i kamienia. 

  Paprocie, ozdobne trawy i krzewy doskonale łączą się z jaskrawymi odcieniami zieleni na donicach, ogrodowych lampionach, karmnikach dla ptaków lub na małej architekturze. Limonkowy ciemiernik czy czterolistna koniczyna to świetne kolory na rok 2017, dzięki którym wystrój ogrodu nabierze ciepłych, przytulnych barw – mówi Martyna Kaczmarek, projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden!.

   

  Jakie kolory najlepiej łączą się z „Greenery” w ogrodzie? 

  Pantone podkreśla, że najmodniejszy kolor roku należy do neutralnej kategorii barw, dlatego możne go śmiało łączyć z innymi kolorami. Wśród propozycji znajdziemy połączenia pastelowe, metaliczne oraz barwy neutralne.

  - Polecane przez nas zestawienia kolorystyczne to zielenie z dodatkiem naturalnych kolorów – bieli, mocno przygaszonych czerni i pastelowych żółci. Limonkowy ciemiernik z naszej palety świetnie komponuje się ze Słodką Borówką, której bardzo blisko do czerni, natomiast Czterolistna Koniczyna doskonale łączy się pastelowym Kwiatem Lipy lub Dojrzałą Pigwą – dodaje Martyna Kaczmarek.

 • Ulubione 0
 • 0 komentarzy

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady