Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie

 • Dla niektórych to jesienne owoce lasu, inni mają je w ogrodzie. Oby nie były to patogeny.
  Zdjęcie 1 z 14
  Dla niektórych to jesienne owoce lasu, inni mają je w ogrodzie. Oby nie były to patogeny.
 • Trochę smętna, trochę rzewna – jesień. Pora roku najczęściej wykorzystywana przez poetów i autorów tekstów piosenek. Nie trzeba długo sobie przypominać bo choćby: Mimozami jesień się zaczyna…, W żółtych płomieniach liści…, Światem zaczęła rządzić jesień…, Jesień już, już palą chwasty w sadach…, Jesień średniowiecza…. itd., itd. Nie dziwota. Kolorów moc, a wszystkie takie melancholijne. Nic tylko śpiewać pieśni duszu szczypajuszczije. Ale my, ogrodnicy, na śpiewie nie poprzestajemy. W lesie grzyby, w sadzie śliwy, zbiorów czas. A ogrodzie liście do posprzątania, cebulki do posadzenia, psy do wyprowadzenia, więc z pieśnią na ustach: Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą….

 • Ulubione 0
 • Inne galerie tego autora

  • -Ja będę Tarzanem, a ty Witek będziesz Jane. Bo ja jestem duża i silna i muszę cię bronić przed potworami. Prawda Wiciu?
-Tak
  • Witamy w ogrodzie! Tuż przy wejściu rośnie kilkuletni świerk biały, którego regularny pokrój sprawia, że świetnie nadaje się na choinkę. Lampki, które na nim wiszą nie są zdejmowane po zimie, dlatego gdy chcemy mieć już święta – wystarczy pstryknąć
  • Rozszalała rzeka toczy swoje wody do stawu.
  • W żółtych płomieniach kwiatów, a u dołu piekarnia babek z piasku
 • 0 komentarzy

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady